Facebook Google+ Twitter

Chiny: Kolejne zatrzymania w związku ze skandalem dotyczącym mleka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-06 09:42

Chińska policja zatrzymała kolejnych 6 osób w związku ze skandalem dotyczącym mleka skażonego melaminą. Podejrzanych o dodawanie substancji chemicznej do mleka zatrzymano w stolicy Mongolii Wewnętrznej - Hohocie. W Chinach identyfikowane są kolejne produkty zawierające toksyczną melamię.

Władze Hongkongu poinformowały o odnalezieniu śladów melaminy w czekoladzie. Chińska agencja prasowa Xinhua podała, że do tej pory w związku ze skandalem zatrzymano już 32 osoby podejrzewanie o dodawanie toksycznej substancji do mleka. Melamina spowodowała w Chinach śmierć czworga dzieci. Ponad 53 000 dzieci trafiło do szpitali po spożyciu produktów skażonych tą substancją. Chińskie władze zapowiedziały wysłanie kolejnych 5 000 kontrolerów do przedsiębiorstw zajmujących się produkcją przetworów mlecznych.

Skandal w znacznym stopniu podważył zaufanie do chińskich produktów poza granicami kraju. Władze kolejnych państw ostrzegają swoich obywateli przed spozywaniem produktów mlecznych pochodzących z Chin. Ze względu na obowiązujące w Unii Europejskiej przepisy w żadnym z państw członkowskich produkty te nie powinny trafić na rynek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.