Facebook Google+ Twitter

Chiny krainą otyłych

W Chinach rośnie drastycznie liczba ludzi otyłych. Przyczyną jest szybki wzrost gospodarczy i zmiana nawyków żywieniowych.

Amerykański naukowiec Barry Popkin z uniwersytetu Północna Karolina, przeprowadził badania, z których wynika, że klasyczne menu dorosłego Chińczyka, zawierające warzywa, węglowodany i ograniczoną ilość produktów zwierzęcych - to już przeszłość. Według badań, pochodzących jeszcze z 2006 roku, na talerzu u 99 proc. dorosłych obywateli Chin 10 proc. kalorii stanowił tłuszcz.

Wyniki obecnych badań są zatrważające. Jedna piąta Chińczyków cierpi na otyłość. W grupie państw rozwijających, ilością ludzi otyłych Chiny wyprzedza tylko Meksyk. Zdaniem Popkina przyczynami otyłości wśród Chińczyków są: przestawienie nawyków żywieniowych i brak ruchu. Nie bez znaczenia jest tu również fakt, że Chińczycy są liderem na świecie w produkcji mięsa wieprzowego. Papkin alarmuje i ostrzega przed negatywnymi skutkami zbyt kalorycznej diety, jakimi mogą być choroby krążenia, czy nowotwory. Sytuacja w Chinach może obrazować to, w jaki sposób będzie przebiegał rozwój gospodarczy w innych częściach świata.

Źródło: www.spiegel.de

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chciałoby się powiedzieć- Życie fastfoodowe , nie do końca kolorowe!!!;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chcieli prześcignąć Amerykę pod każdym względem, to mają czego chcieli. Pod tym też im się powoli udaje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.