Facebook Google+ Twitter

Chiny krainą otyłych

W Chinach rośnie drastycznie liczba ludzi otyłych. Przyczyną jest szybki wzrost gospodarczy i zmiana nawyków żywieniowych.

Amerykański naukowiec Barry Popkin z uniwersytetu Północna Karolina, przeprowadził badania, z których wynika, że klasyczne menu dorosłego Chińczyka, zawierające warzywa, węglowodany i ograniczoną ilość produktów zwierzęcych - to już przeszłość. Według badań, pochodzących jeszcze z 2006 roku, na talerzu u 99 proc. dorosłych obywateli Chin 10 proc. kalorii stanowił tłuszcz.

Wyniki obecnych badań są zatrważające. Jedna piąta Chińczyków cierpi na otyłość. W grupie państw rozwijających, ilością ludzi otyłych Chiny wyprzedza tylko Meksyk. Zdaniem Popkina przyczynami otyłości wśród Chińczyków są: przestawienie nawyków żywieniowych i brak ruchu. Nie bez znaczenia jest tu również fakt, że Chińczycy są liderem na świecie w produkcji mięsa wieprzowego. Papkin alarmuje i ostrzega przed negatywnymi skutkami zbyt kalorycznej diety, jakimi mogą być choroby krążenia, czy nowotwory. Sytuacja w Chinach może obrazować to, w jaki sposób będzie przebiegał rozwój gospodarczy w innych częściach świata.

Źródło: www.spiegel.de

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chciałoby się powiedzieć- Życie fastfoodowe , nie do końca kolorowe!!!;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chcieli prześcignąć Amerykę pod każdym względem, to mają czego chcieli. Pod tym też im się powoli udaje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.