Facebook Google+ Twitter

Chiny: Melamina w produktach mlecznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-25 10:07

W chińskich produktach mlecznych znów wykryto melaminę - toksyczną substancję, którą dwa lata temu zatruło się prawie 300 tys. dzieci.

Co najmniej sześcioro z nich zmarło. Angielskojęzyczny dziennik „China Daily" podał, że obecność substancji stwierdzono w produktach dla dzieci sprzedawanych w prowincji Guizhou (czyt: guej dżou) w południowo-zachodniej części kraju.

Melamina wykorzystywana jest między innymi do produkcji plastiku oraz cementu. Nieuczciwi producenci dodawali toksyczną substancję do mleka, aby w sztuczny sposób zawyżyć wyniki testów na zawartość białka. Inspektorzy sanitarni z Guizhou wykryli melaminę w produktach mlecznych trzech chińskich firm.

W 2008 roku melaminę wykryto w produktach największego chińskiego koncernu z branży mleczarskiej - firmy Sanlu. Skandal był wówczas szeroko komentowany w chińskich mediach. Podważył także zaufanie zagranicznych konsumentów do chińskich produktów spożywczych. Pod koniec ubiegłego roku stracono dwie osoby, którym sąd udowodnił udział w procederze dodawania melaminy do mleka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.