Facebook Google+ Twitter

Chiny. Miliony ludzi pozbawione wody pitnej

Ulewne deszcze w północno-wschodnich Chinach przyczyniły się do podtopienia fabryki chemicznej, wskutek czego beczki z chemikaliami dostały się do rzeki.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Barrels2.jpg&filetimestamp=20050724201645Położone w północno-wschodnich Chinach ponad czteromilionowe miasto Jilin odcięte jest od zaopatrzenia w wodę pitną. Jak podają państwowe media, wskutek intensywnych opadów deszczu i powodzi, chemikalia z trzech tysięcy beczek dostały się do rzeki niedaleko miasta.

Jak informuje serwis de.news.yahoo.com Krótko po tym zaopatrzenie w wodę 4,3 milionów mieszkańców Jilin zostało przerwane. W sumie do rzeki dostało się siedem tysięcy beczek z pewnej fabryki chemicznej, podała agencja Xinhua. Trzy tysiące z nich zawierały pięćset ton chlorometanu inne były puste. Dwustu ochotników usiłuje wydostać pojemniki z rzeki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Robercie przyznaję Ci rację, ale ludzi jest mi po prostu żal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gospodarka Chin to tykająca bomba. Skala zagrożenia już dawno przestała być sprawą lokalną. Brak standardów lub ich nieprzestrzeganie grozi nam wszystkim. Żałować trzeba, że jak ćmy, widzimy jedynie tanią ofertę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.