Facebook Google+ Twitter

Chiny obchodzą 20. rocznicę masakry na Placu Tiananmen

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-04 09:06

Okolice Placu Bramy Niebiańskiego Spokoju w Pekinie przypominają dziś oblężoną twierdzę. Wszelkie próby uczczenia pamięci ofiar masakry tłumione są przez chińską policję i służby bezpieczeństwa.

 / Fot. PAP/DIEGO AZUBELDziś w nocy pamięć o ludziach, którzy 20 lat temu zginęli na głównym pekińskim placu, chciały uczcić Matki Tiananmen. W pobliżu jednej z pekińskich stacji metra, miało dojść do symbolicznego złożenia kwiatów w miejscu, gdzie 20 lat temu od kul ginęli ludzie. Do oddania hołdu ofiarom nie doszło, bowiem na miejscu na dziennikarzy czekały już radiowozy i kilkunastu policjantów. Od wczoraj porządku w centrum miasta prócz policjantów pilnują także rozstawieni co 100 metrów żołnierze.

Dziś na Placu Tiananmen najprawdopodobniej jest więcej nieumundurowanych funkcjonariuszy bezpieki, niż turystów. W Pekinie mówi się, że aby upamiętnić ofiary masakry wystarczy dziś po prostu w milczeniu przejść przez Tiananmen mając na sobie biały element stroju. Biel w chińskiej kulturze jest kolorem żałoby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.