Facebook Google+ Twitter

Chiny odpowiedziały na zarzuty Google'a: Nie wspieramy hakerów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-14 20:37

Rzeczniczka chińskiego MSZ oświadczyła, że zagraniczne firmy internetowe mogą nadal - zgodnie z chińskim prawem - prowadzić interesy w Chinach. To pierwsza oficjalna odpowiedź Pekinu na zarzuty ze strony firmy Google.

Amerykańska firma oświadczyła wczoraj, że rozważa wycofanie się z chińskiego rynku. Bezpośrednim powodem są ataki chińskich hakerów na obsługiwane przez Google konta pocztowe obrońców praw człowieka.

Rzeczniczka chińskiego resortu spraw zagranicznych Jiang Yu oświadczyła, że "internet w jej kraju jest otwarty dla wszystkich, a rząd wspiera jego rozwój". Dodała, że w Chinach zakazane są wszelkie formy działalności hakerskiej.

Firma Google zapowiedziała, że w najbliższych tygodniach będzie rozmawiała z rządem Chin na temat zasad, według których zgodnie z prawem mogłaby dostarczać niefiltrowane rezultaty wyszukiwarki.
W Chinach korzysta z internetu 350 milionów osób.

Do ataków hakerów doszło w grudniu. Ich celem były serwery Google'a i przeszło dwudziestu innych zachodnich firm. Choć firma Google nie powiedziała wprost, że za atakiem stoi chiński rząd, jednak ton informacji nie pozostawiał wątpliwości, że tak właśnie było.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.