Facebook Google+ Twitter

Chiny odwołują koncerty brytyjskiej grupy Oasis

Władze chińskie anulowały koncerty brytyjskiej grupy Oasis, które miały odbyć się w Pekinie i Szanghaju. Jak poinformowała telewizja BBC, Chiny określiły - przewidziane na 3 i 5 kwietnia - koncerty mianem „nieodpowiednich”.

Według organizatorów koncertów, prawdziwa przyczyna podjętej przez władze chińskie decyzji ma podłoże czysto polityczne. Otóż chińskie Ministerstwo Kultury odkryło niedawno, że Noel Gallagher, lider grupy Oasis razem ze swoim bratem Liam'em brał udział w akcji popierającej „Wolny Tybet”, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych w 1997 r.

Noel Gallagher / Fot. PAP/EPAW swoim komunikacie członkowie grupy z Manchesteru oświadczyli, iż czują się „rozczarowani” stanowiskiem władz chińskich, jednak liczą na ponowne rozważenie decyzji przez dygnitarzy. Fani Oasis, którzy wcześniej dokonali zakupu biletów na koncerty otrzymają zwrot pieniędzy. Bracia Gallagher nie są jednak pierwszymi muzykami, którzy mieli problemy z azjatyckim gigantem w ciągu ostatnich lat. Nowojorski raper Jay-Z również nie otrzymał zgody na występ w Chinach w 2006 r., gdyż język jego utworów uznano jako „nacechowany brakiem szacunku”. Natomiast Britney Spears w 2004 r. otrzymała pozwolenie na koncertowanie w Chinach jedynie pod warunkiem, że jej ubranie nie będzie zbyt „śmiałe”.

www.elpais.es

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cenzura, jak widać, trzyma się mocno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.