Facebook Google+ Twitter

Chiny po trzęsieniu ziemi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-13 07:32

Wśród ofiar wczorajszego trzęsienia ziemi w Chinach nie ma Polaków - poinformowała polska ambasada w Pekinie. Prowincja Syczuan jest chętnie odwiedzana przez turystów, ze względu na przepiękne górzyste krajobrazy, a także ośrodek hodowli pand, położony nieopodal stolicy prowincji - Chengdu.

Attache prasowy ambasady RP w Pekinie Adam Bralczyk potwierdził, że polska placówka pozostaje w stałym kontakcie z chińskimi służbami, które odpowiadają za koordynację akcji ratowniczej. Do tej pory polskie służby konsularne nie otrzymały żadnych informacji, które mogłyby wskazywać na to, że w trzęsieniu ziemi ucierpieli także polscy obywatele. W stolicy Syczuanu - Chengdu - przebywa obecnie kilkoro polskich studentów, jednak żaden z nich nie ucierpiał w wyniku trzęsienia.

Chińskie media informują, że zniszczenia w Chengdu, które znajdowało się zaledwie w odległości 100 km od epicentrum, nie są duże. W ponad 10-milionowym mieście wstrząsy odczuwalne były przez 3 minuty. W trzęsieniu ziemi, którego siłę szacuje się na od 7.5 do 7.9 stopnia w skali Richtera, najbardziej ucierpiały górskie tereny kilku powiatów położonych w pobliżu epicentrum, w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Chengdu. Chińskie media mówią o kilkudziesięciu tysiącach osób, które zginęły lub uznawane są za zaginione.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.