Facebook Google+ Twitter

Chiny: Rekord sprzedaży General Motors w 2009 roku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-05 08:21

Rekordowe wyniki sprzedaży odnotowała w zeszłym roku na chińskim rynku amerykański General Motors. Mimo kryzysu gospodarczego sprzedaż aut koncernu i jego lokalnych partnerów w Chinach wzrosła o 67 proc.

Chiński rynek motoryzacyjny jest obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem świata. W ubiegłym roku amerykański koncern sprzedał w Chinach rekordową liczbę 1,8 mln aut.

Sprzedaż samochodów GM w grudniu 2009 w porównaniu z analogicznym okresem roku 2008 wzrosła o ponad 96 proc. Eksperci szacują, że poziom sprzedaży aut w Chinach w bieżącym roku pobije kolejne rekordy.

Według wcześniejszych prognoz do końca 2009 roku w Chinach wyprodukowanych zostało 13 mln aut, co daje im pozycję lidera w rankingu największych rynków motoryzacyjnych świata. Szacuje się, że do 2030 roku Chińczycy będą kupować 50 mln samochodów rocznie.

Chińskie władze zachęcają producentów do sprzedaży aut zużywających mało paliwa i przyjaznych dla środowiska. Koncerny motoryzacyjne w Chinach korzystają ze zwolnień podatkowych i rządowych dotacji na produkcję ekologicznych aut.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.