Facebook Google+ Twitter

Chiny ruszają z kampanią antypiżamową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-06 13:52

Mieszkańcy Szanghaju znani są ze swojej słabości do spacerów w piżamach. Władze finansowej stolicy Chin, która już za rok będzie gości EXPO uznały, że noszenie piżam w miejscach publicznych jest sprzeczne ''z międzynarodową praktyka i dobrym obyczajem".

Szanghajczycy są oburzeni przypisując pomysł urzędnikom pochodzącym spoza miasta i nie znającym lokalnych zwyczajów.

Pomysł wprowadzenia zakazu chodzenia po Szanghaju w piżamach podzielił lokalną społeczność. Część mieszkańców miasta uznaje go nie tylko za zamach na tradycję, ale też i na wolność osobistą. Szanghajczycy traktują piżamy jako strój odpowiedni do robienia wieczornych lub porannych zakupów czy też spacerów.

Władze Szanghaju zdementowały informacje o wprowadzeniu formalnego zakazu noszenia piżam, jednakże przyznają, że w mieście prowadzona jest specjalna ''antypiżamowa" kampania.

Na osiedlach powołano do życia „Grupy promocji cywilizowanego ubioru", które poprzez rozmowy mają nakłaniać mieszkańców do zmiany swoich przyzwyczajeń. Chińskie władze często posługują się słowem ''cywilizowany" odnosząc sie w ten do sposób do akceptowanych na Zachodzie wzorów zachowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.