Facebook Google+ Twitter

Chiny. Sposób na czystsze miasto - polityka jednego psa

Każda rodzina mieszkająca w Kantonie, najwiekszym południowochińskim mieście, może mieć tylko jednego psa. Wprowadzone w lipcu regulacje mają pozwolić utrzymać miasto w czystości przed przyszłorocznymi Igrzyskami Azjatyckimi, które odbędą się w tym miejscu.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dukedestiny01.jpgOsoby, które miały więcej niż jednego czworonożnego pupila, musiały uspić nadliczbowe osobniki, inaczej narażali się na sankcje finansowe. Są osoby, które chcąc uniknąć pozbycia się swych zwierząt, rejestrują je na nazwiska znajomych.

Polityka jednego psa obowiązuje także w innych chińskich miastach. Ich władze argumentują strategię faktem, że czworonogi przynoszą ze sobą choroby. Trzymając się radykalnie nałożonego na obywateli nakazu, urzędnicy ograniczają liczbę posiadanych przez Chińczyków zwierząt, wprowadzając wysokie kwoty przy ich rejestracji. Na ulicach hycle odbierają właścicielom ich "pociechy", jeśli ci nie mają przy sobie zwierzęcych legitymacji.

Zdania na temat decyzji władz jest podzielona. Według jednego z sznghajskich radnych, psy w większości przynoszą kłopoty i cierpienie. Natomiast dyrektor Szanghajskiego Związku Posiadaczy Zwierząt Domowych Zhang Yi uważa, że posiadanie psa dla wielu osób jest równie ważne jak posiadanie dziecka. Jego stowarzyszenie walczy z decyzją władz i domaga się zmniejszenia opłat za rejestrację czworonogów oraz przywrócenie możliwości spacerowania z nimi w miejscach publicznych.

rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.