Facebook Google+ Twitter

Chiny: stracono dwóch Tybetańczyków za udział w zamieszkach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-27 12:46

W Chinach stracono dwóch Tybetańczyków za udział w ubiegłorocznych zamieszkach w stolicy Tybetu - Lhasie - poinformowała waszyngtońska organizacja International Campaign for Tibet. Informacje te potwierdził dziś rzecznik chińskiego MSZ.

Z informacji przekazanych przez International Campaign for Tibet wynika, że dwóch Tybetańczyków zidentyfikowanych jako Lobsang Gyaltsen i Loyak skazano na kary śmierci w kwietniu ubiegłego roku. Według źródeł, na które powołują się obrońcy praw człowieka, wyroki wykonano w ubiegłym tygodniu.

W marcu 2008 roku w Tybecie doszło do antychińskich wystąpień. Tybetańczycy domagali się m.in. zagwarantowania swobód religijnych. Według oficjalnych danych, w zamieszkach zginęły 22 osoby. Tybetańskie władze na wychodźstwie informowały wówczas o co najmniej 200 tybetańskich ofiarach.

Po marcowych zamieszkach w Tybecie zatrzymano prawie 1000 osób, z czego 76 usłyszało już wyroki. Chińskie władze nigdy nie podały do publicznej wiadomości listy skazanych, a także przestępstw, których mieli się oni dopuścić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.