Facebook Google+ Twitter

Chiny. Tajemnicze obiekty na środku pustyni

Chiny to nie tylko najludniejsze państwo świata (1,3 mld osób), ale i trzecie pod względem powierzchni. Od starożytności pozostaje silnie odizolowanym krajem, toteż trudno poznać wszystkie jego tajemnice. Jedną z nich wytropił satelita USA.

 / Fot. WikipediaAmerykański satelita wypatrzył i zlokalizował kompleks budynków wzniesionych w niejasnych okolicznościach na terenie chińskiej pustyni. Fotografie rozszyfrował – ku swojemu zaskoczeniu - Amerykanin, były pracownik CIA, Allan Thompson. Podczas przeglądu i wnikliwej analizy satelitarnych zdjęć, z terenów pustynnych Chin zauważył dziwne obiekty, położone w pobliżu znanego miasta Kaszgar.

Kaszgar - rozciągnięte nad rzeką o tej samej nazwie - w regionie autonomicznym Sinciang, liczy ponad 300 tysięcy mieszkańców (2010 rok), z których większość stanowią Ujgurzy - wyznawcy islamu. To w regionie ważny ośrodek przemysłu spożywczego i skórzanego, włókienniczego i ceramicznego oraz maszynowego, a jednocześnie liczący się ośrodek kultury muzułmańskiej, ze słynnym meczetem Id Kah.

Po szczegółowej analizie zdjęć, ukazanych struktur, obiektów i map, Allan Thompson stwierdził, że "nie ma pojęcia co to może być". "Te rozległe struktury powstały niezwykle szybko" - tłumaczy Allan Thomson. Zaobserwował on dokładnie, że już po kilku miesiącach po odczytaniu fotografii, czyli od momentu odkrycia dziwnego kompleks budynków, prace budowlane były na "bardzo zaawansowanym poziomie" - podaje News. Mapy Google pozwoliły ujawnić i zlokalizować, także internautom, nieznany wcześniej nikomu - kompleks dróg i budynków znajdujących się w południowych Chinach.

Emeryt Allan Thomson, z otrzymanych zdjęć satelitarnych, zrobił sobie niezłe a chwilami nawet pasjonujące zajęcia. Rozwiązywanie niewyjaśnionych zagadek na satelitarnych fotografiach, dało mu nie tylko pasjonujące zajęcia, ale też możliwość rozwinięcia swojego hobby, w trakcie nudnej emerytury.To właśnie on – były agent CIA, odkrył w 2012 roku na chińskiej pustyni Gobi, "tajemniczą siatkę z linii o długości 30 kilometrów oraz gigantyczny kompleks budynków", ciągnący się na obszarze 8 na 16 kilometrów.

Eksperci przypuszczają, że Chińczycy mogli wybrać pustynny teren swojego kraju, do budowy schronów albo baz wojskowych.

Odkrycie amerykańskiego pracownika CIA, tajemniczych obiektów w Chinach, można obejrzeć w sieci, wpisując w mapach Google współrzędne: 39.583598 N ,76.077354 E.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Może park rozrywki alternatywnej dla dzieci dygnitarzy z KPC. W końcu każdy ma prawo do odrobiny zabawy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"A co się dzieje w Chinach? W Chinach Ludowych ostatnio zarysował się poważny wpływ monsunów utrudniający rozwój kolarstwa w tymże kraju"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.