Facebook Google+ Twitter

Chiny. Trzech policjantów zginęło w ataku w prowincji Xinjiang

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-12 16:20

Trzech chińskich policjantów zginęło w ataku, do którego doszło w Xinjiangu w północno-zachodnich Chinach. Czwarty funkcjonariusz został poważnie ranny.

Zdarzenie miało miejsce w rejonie Kaszgaru w punkcie kontroli drogowej. Z relacji świadków wynika, że nieznany sprawca zaatakował nożem policjantów.

Jest to kolejny atak, do którego doszło w regionie zamieszkiwanym przez ujgurską mniejszość. W ubiegłym tygodniu - na kilka dni przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich - w zamachu bombowym w rejonie Kaszgaru zginęło 16 funkcjonariuszy straży granicznej. W niedzielę w mieście Kuqa, w pobliżu budynków rządowych oraz sklepów i banków, zdetonowano aż siedemnaście ładunków wybuchowych domowej roboty.

Do tego typu zdarzeń w Chinach dochodzi niezwykle rzadko. W opinii ekspertów są one o tyle niepokojące, że zamachy przeprowadzane są podczas Igrzysk, kiedy w całych Chinach obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa. Chińska policja informowała wcześniej, że przed Olimpiadą w Xinjiangu zatrzymano ponad 80 osób podejrzewanych o planowanie zamachów w trakcie Igrzysk. Wiadomo, że na terenie autonomicznego regionu, jakim formalnie jest Xinjiang, działają organizacje terrorystyczne, dążące do oderwania regionu od Chin. Część z nich podejrzewana jest o powiązania z al-Kaidą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.