Facebook Google+ Twitter

Chiny uzyskają częściowy dostęp do Facebooka i Twittera

Wydawać by się mogło, że nie ma takiego miejsca na świecie, gdzie Twitter czy Facebook nie dociera. A jednak.

Władze Chin dopiero teraz podjęły decyzję o zniesieniu ograniczeń w dostępie do internetu, chociaż tylko na obszarze 29 kilometrów kwadrarotowych w szanghajskiej dzielnicy Pudong. Blokada internetu dotyczyła portali Facebook, Twitter oraz witryny „New York Timesa”

Zagraniczne firmy, według „South China Mornig Post”, będą mogły się ubiegać o licencje na świadczenie usług dostępu do internetu w obrębie strefy.

China Mobile, China Unicom i China Telecom, 3 największe firmy telekomunikacyjne mają konieczność rywalizacji z zagranicznymi firmami w szanghajskiej strefie.

Premier, Li Keqianga, zamierza uczynić ze strefy pole doświadczalne dla istotnych reform chińskiego sektora finansowego.
Plan zniesienia ograniczeń w dostępie do internetu ma zachęcić zagraniczne firmy do inwestycji w Chinach i sprawić, że cucoziemcy poczują się jak w domu.

Chińskie władze od lat skrupulatnie cenzurują treści w internecie. Na lokalnych odpowiednikach Facebooka i Twittera kasują nieprzychylne rządowi wpisy. Natomiast witryna „New York Timesa” została zablokowana w zeszłym roku po opublikowaniu przez niego serii artykułów na temat rzekomej fortuny posiadanej przez rodzinę ówczesnego premiera Wena Jiabao.

Plan utworzenia strefy wolnego handlu w wydzielonej części Szanghaju został zatwierdzony przez rząd pod koniec sierpnia tego roku. Strefa ma być uruchomiona 29 września.

Mimo, że do tego dnia zostało niewiele czasu, nikt dalej nie wie, na jakiej zasadzie ma to funkcjonować.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.