Facebook Google+ Twitter

Chiny: w trakcie igrzysk mogą nastąpić zamachy terrorystyczne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-25 09:33

Szef Interpolu Ronald Noble powiedział, że jest Igrzyska Olimpijskie w Pekinie mogą się stać celem ataku terrorystów. Jego zdaniem członkowie antychińskich grup mogą zaatakować sportowców.

W stolicy Chin rozpoczęła się konferencja poświęcona międzynarodowej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa.
Ronald Noble powiedział, że zagrożenie atakami terrorystycznymi było w ostatnich latach poważnym wyzwaniem dla wszystkich państw, które gościły Olimpiady. Szef Interpolu dodał, że ostatnie wydarzenia związane z sytuacją w Tybecie będą miały wpływ na kwestie bezpieczeństwa podczas Igrzysk. Państwa, których sportowcy i obywatele wezmą udział w Olimpiadzie, muszą być przygotowane że grupy odpowiedzialne za akty przemocy na trasie sztafety z ogniem olimpijskim, mogą przenieść protesty na teren Chin.

Ronald Noble dodał że podczas Olimpiady protestujący mogą starać się np. zablokować główne szlaki komunikacyjne czy budynki, zakłócić zawody, a nawet zaatakować sportowców. Jego zdaniem należy się także przygotować na to, że Igrzyska w Pekinie mogą stać się celem ataku al-Kaidy lub innych grup terrorystycznych.


T.Sajewicz /zr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.