Facebook Google+ Twitter

„Chiny. Waga ciężka”. Chang powraca z kolejnym wielkim dziełem

W filmie „Chiny. Waga ciężka” Y. Chang ponownie zabiera nas na biedną chińską prowincję. Pokazuje historię trzech bokserów z Syczuanu, którzy są zdeterminowani i ciężko pracują, by spełnić swe marzenia. Czy to wystarczy, by odnieść sukces?

 / Fot. Materiał prasowyBoks - jako rozrywka „amerykańskich imperialistów” - był w komunistycznych Chinach zakazany przez trzydzieści lat. Po zalegalizowaniu cieszy się tam coraz większą popularnością.

Zbliżający się do czterdziestki Qi Moxiang, były bokser zawodowy, obecnie trener, jeździ po szkołach biednej, rolniczej prowincji Syczuan w poszukiwaniu młodych, sportowych talentów. Dzieci chętnie zgłaszają się do niego, byle tylko dostać szansę treningu i choćby spróbować wyrwać się ze swoich zatęchłych wiosek, które obiecują im tylko to, że będą pracować w pocie czoła za marne grosze, jak ich rodzice.

Znalezione przez Qi potencjalne gwiazdy boksu trafiają do szkoły sportowej. Trener uczy ich z oddaniem- ten sport to jego największa pasja. Poświęca temu cały swój czas, gdyż pomimo swojego wieku, nie ma jeszcze żony - z tego powodu jest obiektem drwin swoich przyjaciół.

Qi, który na pięć lat zawiesił zawodową karierę bokserską, marzy o powrocie na ring i zwycięstwie. Gdy dostaje ofertę walki, zaczyna intensywny trening (paląc przy tym setki papierosów…).Dwaj najlepsi uczniowie Qi, Zongli He i Yunfei Miao, także mają wielkie marzenia i wytrwale trenują, by je spełnić. Ten pierwszy ma „problemy z psychiką w ringu”, jak mawia o nim Qi. Mimo to odnosi sukcesy w zawodach prowincjonalnych. Zongli jest dosyć skryty, więc nie wiemy do końca filmu, czy boks to autentyczna pasja, czy zajmuje się tym, bo tak wyszło”.

Inaczej jest w przypadku Yunfeia. Dla niego boks jest najważniejszy - w nim widzi cel i spełnienie swojego życia. Przede wszystkim postrzega go jako szansę na wyrwanie się z rodzinnej wioski, gdzie ciężko musi pracować na polach tytoniu. Młodzian wyraźnie gardzi takim życiem. Często spiera się o boks z rodzicami, którzy uważają, że nie jest to pewny sposób zarobku. Co ważne, Yunfei nie chce robić kariery w boksie amatorskim, tylko być zawodowcem, jak jego idol Mike Tyson.

Czy bohaterom uda się zaspokoić swoje ambicje? Aby się tego dowiedzieć, zapraszam was na film. Warto się na niego wybrać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.