Facebook Google+ Twitter

Chiny walczą z rozprzestrzeniającym sie enterowirusem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-03 16:15

Chińskie władze usiłują powstrzymać rozprzestrzenianie się wśród dzieci choroby stóp, rąk i jamy ustnej. Liczba osób zarażonych enterowirusem 71, który wywołuje tę chorobę, wzrosła już do 4 tysięcy. 23 dzieci zmarło. Ministerstwo Zdrowia Chin zapowiedziało, że lekarze w Fuyang i całej prowincji Anhui sami zaczną szukać dzieci, które mogły zarazić się groźnym wirusem.

To właśnie w Fuyang zdiagnozowano największą liczbę zarażeń enterowirusem 71. Obecnie stan prawie 60 dzieci określany jest jako ciężki lub krytyczny. Przedstawiciele lokalnych władz mają w najbliższych dniach odwiedzać żłobki, przedszkola oraz szkoły podstawowe, aby sprawdzić, czy przestrzegane są tam warunki sanitarne i przeprowadzić pogadanki na temat higieny.

Pekin nakazał władzom lokalnym informowanie o nowych przypadkach zarażeń enterowirusem w ciągu 24 godzin. Przedszkola w Fuyang, które po przerwie świątecznej w Chinach miały zostać otwarte w poniedziałek, będą zamknięte co najmniej do 12 maja.

Enterowirus 71 zaczął rozprzestrzeniać się w prowincji Anhui na początku marca, jednak dopiero tydzień temu poinformowano o tej sytuacji opinię publiczną. W chińskich mediach pojawiają się głosy wzywające do pociągnięcia do odpowiedzialności lokalnych urzędników. Ministerstwo Zdrowia Chin stanęło w ich obronie twierdząc, że informacje dotyczące wirusa nie były ukrywane.

Ukrywanie początkowej fazy epidemii SARS w 2003 roku kosztowało posady ówczesnego burmistrza Pekinu i ministra zdrowia Chin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.