Facebook Google+ Twitter

Chiny wciąż na czele klasyfikacji medalowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-13 17:49

Reprezentanci gospodarzy zdobyli w ciągu pięciu dni 17 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych krążków. Gonią ich Amerykanie, którzy maja już 10 złotych krążków, 8 srebrnych i 11 brązowych. Zawodnicy Stanów Zjednoczonych mają więc o dwa medale więcej od Chin. Na trzecim miejscu klasyfikacji medalowej plasuje się niezmiennie Korea Południowa - 6 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy medal.

Spośród europejskich ekip na pierwszym miejscu nastąpiła zmiana - Niemcy za Włochy. Nasi zachodni sąsiedzi wywalczyli już 6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe krążki. Włoscy sportowcy zdobyli 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale. Na kolejnych miejscach w klasyfikacji medalowej igrzysk są: Australia (4+2+6), Japonia (4+2+3), Rosja (2+7+3) i Wielka Brytania (2+2+3). Pierwsza dziesiątkę, dość nieoczekiwanie, zamyka Gruzja, która wywalczyła dziś dwa złote, a w niedzielę brązowy medal.

Na olimpijskim podium stali już sportowcy z 50 krajów, a więc z niemal jednej czwartej startujących w Pekinie ekip. Polska wciąż bez medalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.