Facebook Google+ Twitter

Chiny. Wybuch cysterny na autostradzie. Dwadzieścia osób zginęło

Na autostradzie w kantonie, na południu Chin, rozegrała się tragedia. 20 osób poniosło śmierć, a 14 zostało rannych w wyniku eksplozji i ogromnego pożaru, jaki wybuchł po kolizji samochodu cysterny z ciężarówką - poinformowała chińska państwowa agencja prasowa, Xinhua. Cysterna wiozła około 40 ton benzyny.

zdjęcie ilustracyjne / Fot. Photograph used by permission of the USDA Forest Service/ Creative Commons Attribution 2.5 Generic licenseW wyniku kolizji zaczęło wyciekać z cysterny paliwo, co w rezultacie doprowadziło do eksplozji. Pod jej wpływem zapalił się skład drewna na terenie pobliskiego tartaku. Większość spośród rannych osób, w tym jedna ciężko, to robotnicy zatrudnieni w tartaku - czytamy na Wprost.pl.

Chińskie media podały, że pożar objął około 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni, na której spłonęło m.in. kilka stojących najbliżej tartaku samochodów. Publiczna telewizja CCTV podała, że ogień został już ugaszony.

Według państwowych chińskich mediów, wskutek złego stanu dróg i nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego przez kierowców, każdego roku w wypadkach na chińskich drogach ginie około 70 tys. osób, a 300 tys. zostaje rannych.

Wypadki na autostradach w świecie są rzadkością. Bywają jednak tragiczne w skutkach. Zwykle giną w nich ludzie. W maju 2011 roku, w karambolu na autostradzie w południowo-zachodniej Anglii, zginęło 7 osób, a 51 zostało rannych, w tym 17 było w stanie ciężkim. Do karambolu doszło w wyniku gęstej mgły. Zderzyły się 34 pojazdy, w tym 6 ciężarówek - podaje TVP Info.

Według dziennikarzy – strażacy powiedzieli, że wypadku drogowego na taką skalę, nikt wcześniej nigdy nie widział. Przerażająca wielkością kula ognia była widoczna z dużej odległości. Ratownicy i 15 jednostek straży pożarnej, miało bardzo duże trudności w dotarciu do ofiar katastrofy. Niektórych kierowców i pasażerów, wydobywano z pojazdów, za pomocą specjalistycznego sprzętu ratunkowego. Kula ognia pojawiła się, gdyż dwie ciężarówki, które brały udział w kolizji, wiozły dużą ilość paliwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.