Facebook Google+ Twitter

Chiny wysyłają okręty na Ocean Indyjski. Odnajdą zaginionego boeinga?

Trzy okręty wojenne z Chin dołączą do poszukiwań zaginionego boeinga 777 na Oceanie Indyjskim. W działania zaangażowała się również Norwegia i Australia. Państwa jednoczą siły, mimo to poszukiwania mogą potrwać kilka dni.

Chiny dołączyły do poszukiwań Boeingu 777 na Oceanie Indyjskim / Fot. By Aldo Bidini [GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html) or GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html)],W południowej części Oceanu Indyjskiego australijskie służby zlokalizowały dwa obiekty, które mogą być częściami zaginionego boeinga 777. Norwegia i Australia wysłała tam statki, które miały pomóc w poszukiwaniach samolotu. Teraz do tych państw dołączyły również Chiny, które skierowały trzy okręty wojenne ku wybrzeżom Australii.

Jak podaje TVN24, Australijska Rada Bezpieczeństwa Morskiego udostępniła zdjęcia satelitarne dwóch obiektów. Jeden z nich ma około 24 m, a drugi 5 m i mogą być one szczątkami zaginionego samolotu. Eksperci przyznają, że zdjęcia tych obiektów są niewyraźne. AMSA nie wyklucza, że w pobliżu mogą znajdować się inne przedmioty.

Zaginiony Boeing 777 Malaysia Airlines miał lecieć do Pekinu. Na pokładzie znajdowało się 239 osób. Informacja o namierzeniu szczątków samolotu na Oceanie Indyjskim jest nowym tropem w sprawie. Dotychczas poszukiwania były prowadzone wokół wybrzeży Malezji, Tajlandii, Indonezji i Chin.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.