Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8560 miejsce

Chiny zablokowały dostęp do portalu społecznościowego LinkedIn

Agencje donoszą, że Chiny zablokowały dostęp do portalu społecznościowego LinkedIn z terytorium Chińskiej Republiki Ludowej. Uprzednio zrobiono to z Facebookiem, Twitterem i YouTube. Chiński smok coraz bardziej pręży muskuły.

Agencje donoszą, że Chiny zablokowały dostęp do portalu społecznościowego LinkedIn z terytorium Chińskiej Republiki Ludowej. Uprzednio zrobiono to z Facebookiem, Twitterem i YouTube.

W LinkedIn, w grupie "Invest in China" pojawił się wpis współzałożyciela portalu Investee Shen Linchang, w którym zachwala swój portal (www.investee.biz) jako alternatywę w stosunku do LinkedIn, Twittera, Facebook'a i YouTube. Oczywiście autor wpisu podkreśla, że portal ma wyłącznie charakter biznesowy i wszelkie treści polityczne są zakazane.

Wszystko wskazuje na to, że władze chińskie konsekwentnie realizują plan, z jednej strony zmniejszania wpływu wielkiego kapitału zachodniego na zasoby informacyjne w Chinach, z drugiej strony eliminowania zachodnich idei nieskrępowanych dyskusji i blokowania akcji protestacyjnych.

Niektóre źródła podają, że jest to konsekwencja wydarzeń na Bliskim Wschodzie, gdzie wykorzystano internet do "rozpalania" Jaśminowej Rewolucji. W poprzednim tygodniu takie hasła pojawiły się w chińskim internecie.

Wygląda na to, że jest to rutynowe działanie chińskich władz. Po zamieszkach w Sinkiangu (Xinjiang) w 2009 roku zostały zablokowane portale Facebook i Twitter. Poza tym wyłączono w prowincji na kilka miesięcy internet (przypuszczalnie poza siecią rządową).

Jest to też przyczynek do zastanowienia się nad ryzykiem inwestowania w Chinach. Inna sprawa, że gospodarcze znaczenie Sinkiangu jest znacznie niższe niż prowincji nadmorskich. Tam odłączenie internetu na kilka miesięcy mogło by spowodować poważne trudności gospodarcze i szansa wprowadzenia aż tak radykalnego środka wydaje się być mała.

China Blocks LinkedIn
After Twitter, LinkedIn Now Also Blocked In China

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.