Facebook Google+ Twitter

Chiny zablokują raport ONZ w sprawie Korei Północnej?

Władze Chin stanęły w obronie Korei Północnej i podejmą próbę zablokowania przekazania krytycznego wobec Pjongjangu raportu do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.

 / Fot. EPA/Rodong SinmunRaport ONZ jest miażdżący dla władz Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Wynika z niego, że w Korei Północnej funkcjonują obozy koncentracyjne, łamane są prawa człowieka, a państwo dokonuje czystek wobec przeciwników władzy. Wśród przykładów bestialstwa koreańskiego aparatu opresji wymieniana jest więźniarka, która musiała wykopać gołymi rękami grób swojemu kilkuletniemu synowi. Dziecko zmarło z głodu w obozie. Raport liczy 400 stron i powstawał przez 11 miesięcy. Michael Kirby, przewodniczący komisji badającej sytuację w Korei Płn. stwierdził, że zbrodnie, których dokonuje reżim są podobne do niemieckich w czasie II wojny światowej - czytamy w serwisie Wyborcza.pl.

W obronie Kim Dzong Una i wykonawców jego decyzji stanął Pekin. Chiny traktują uciekinierów politycznych z Korei Płn. jako emigrantów ekonomicznych. Podejmą również próbę zablokowania wniosku przeciwko Korei do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości - podaje Dziennik.pl.

Według władz w Pekinie, śledztwo przeciwko Korei nie przyniesie skutku i nie poprawi sytuacji więźniów politycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.