Facebook Google+ Twitter

Chiny zamykają się na Zachód

Czy Chiny zamykają się na Zachód? Niestety, wszystko na to wskazuje. Niedawna blokada popularnych VPN (Virtual Private Network) dzięki którym chińscy internauci mogli ominąć Chiński Mur Ogniowy...

 / Fot. SCMPCzy Chiny zamykają się na Zachód? Niestety, wszystko na to wskazuje. Niedawna blokada popularnych VPN (Virtual Private Network) dzięki którym chińscy internauci mogli ominąć Chiński Mur Ogniowy, wytyczne dla uniwersytetów by nauczyły podstawowych wartości socjalistycznych, umacniających władzę partii, a nawet zakaz używania książek promujących tzw. zachodnie wartości, każą zastanowić się nad celem jaki chce osiągnąć Chińska Partia Komunistyczna.

Dotychczas Chiny przymykały oko na VPN-y, z których korzystali zachodni dziennikarze, biznesmeni jak i zwykli internauci. Dzięki nim można było utrzymać kontakt z przyjaciółmi na Facebook, czy przejrzeć zablokowane w Chinach zachodnie serwisy informacyjne. Blokada VPN w imię bezpieczeństwa, to ograniczenie internetu wyłącznie do treści zaakceptowanej przez partię komunistyczną.

Wcześniej chińskie uniwersytety zostały zobligowane do zwiększenia propagandy i nauczania Marksizmu oraz socjalizmu a obecnie chińskie władze oświatowe zapowiedziały także podwojenie wysiłków celem lepszego kontrolowania podręczników używanych w chińskich uczelniach, by powstrzymać wpływ zachodnich wartości na młode pokolenie.

Prezydent Xi Jinping wyraźnie intensyfikuje swoje wysiłki do zwiększenia kontroli nad ideologią we wszystkich dziedzinach życia społecznego, od cyberprzestrzeni do uniwersytetów.

http://www.hongkong.info.pl/chiny-zamykaja-sie-na-zachod/

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Chiny


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Opecnie poprawne wartości zachodnie to już często nie te, które przez wieki wyznaczały tożsamość europejską i tu i ówdzie są nadal kultywowane. Słowo kultywowanie rozumię tak jak je rozumiał w swoim nauczaniu Św. Jan Paweł II. Od czego właściwie odgradza sie chińskie sieci?


Zachód niesie obecnie pod szczrynymi hasłami demokracji i równosci coraz więcej chaosu w głowach i na polach bitewnych. Mam nadzieję że Chiny nie zamykają się na Polskę. Na pewno nie są zainteresowane budzeniem "separatyzmów" ( najmodniuejsze obecnie słowo).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.