Facebook Google+ Twitter

Chiny zaostrzają przepisy wizowe, bo zbliża się rocznica powstania ChRL

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-03 13:09

Chińskie władze ponownie zaostrzają procedury wizowe, tym razem w związku z obchodami 60. rocznicy powstania Chińskiej Republiki Ludowej.

Restrykcje wprowadzone w ubiegłym roku przed Igrzyskami Olimpijskimi zniechęciły wiele osób od przyjazdu do Państwa Środka. Na razie nowe ograniczenia dotyczą posiadaczy tzw. wiz biznesowych.

Według nieoficjalnych informacji, ważność wszystkich tego typu wiz będzie upływać przed 15 września. Nie jest jasne, czy w okresie poprzedzającym uroczystości związane z 60. rocznicą powstania "Nowych Chin", zagraniczni biznesmeni będą w ogóle mogli przyjeżdżać do kraju.Na razie restrykcje nie objęły osób, które będą starały się o wizy studenckie lub turystyczne.

Podobne ograniczenia wprowadzono przed ubiegłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Uderzyły one przede wszystkim w podróżujących regularnie do Chin biznesmenów, a także zagranicznych studentów.

Pragnący zachować anonimowość przedstawiciel jednego z pekińskich biur turystycznych uważa, że podobna sytuacja będzie miała miejsce także w tym roku. 1 października przypada 60. rocznica powstania Chińskiej Republiki Ludowej. Obchody tej rocznicy mają być przygotowane z rozmachem porównywalnym do ceremonii otwarcia igrzysk. Za program artystyczny uroczystości odpowiada Zhang Yimou, który w ubiegłym roku przygotował ceremonię rozpoczęcia igrzysk 29. olimpiady.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.