Facebook Google+ Twitter

Chiny zmodernizują stolicę Tybetu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-17 07:12

Władze Chin zapowiedziały, że do 2020 roku przeprowadzą przebudowę stolicy Tybetu - Lhasy. Rządowe plany przewidują, że w mieście mieszkać ma 450 tysięcy osób. Zagraniczne organizacje pozarządowe oskarżają Pekin o chęć zniszczenia tradycyjnego charakteru miasta.

W opinii mieszkających na wychodźstwie Tybetańczyków do Tybetu napływa coraz więcej Chińczyków narodowości Han, która w Państwie Środka stanowi większość. Za granicą pojawiają się opinie, że działania te mają rozmyć kulturowo Tybet, a także są jednym z elementów zaostrzania kontroli w regionie.

Chińskie władze odrzucają te oskarżenia twierdząc, że na poprawę warunków życia w Tybecie wydano miliardy juanów z budżetu centralnego. Dziennik „China Daily" pisze, że do 2020 roku Lhasa ma się stać „harmonijnym społecznie, ekologicznym, nowoczesnym miastem o barwnej kulturze o głębokich tradycjach etnicznych".

W chińskich mediach, szczególnie tych skierowanych do zagranicznych odbiorców trwa wielka ofensywa informowania o pozytywnych zmianach, które zaszły w Tybecie od momentu - jak określa się to w Chinach - „pokojowego wyzwolenia" tego regionu. Obecnie w stolicy Chin prezentowana jest przygotowana z rozmachem wystawa zatytułowana „50. rocznica demokratycznych reform w Tybecie".
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Więcej informacji na temat Tybetu można znaleźć na stronie www.ratujTybet.org serdecznie polecam
i zapraszam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.