Facebook Google+ Twitter

Chip wzmocni polską dyplomację

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-17 07:47

Transkontynentalne wideokonferencje z ambasadorami, chipy rejestrujące czas pracy w MSZ i nauka rosyjskiego dla młodych adeptów dyplomacji - takie pomysły na usprawnienie pracy MSZ ma jego obecne kierownictwo. Pisze o tym "Gazeta Wyborcza".

Obecnie pracownicy resortu wychodząc z MSZ w godzinach pracy, muszą wpisywać się u dyrektorów do specjalnych zeszytów, informując, czy jest to wyjście "służbowe", "prywatne", czy "ogólne". Wszystko dlatego, że po przeprowadzeniu w resorcie audytu czasu pracy wyszło na jaw, że po odjęciu przerwy na lunch pracują średnio pięć i pół godziny dziennie, a powinni nieco ponad osiem.

Z informacji gazety wynika, że nowe kierownictwo wypowiedziało też wojnę tradycyjnemu, rozwlekłemu stylowi dokumentów. Notatki i dokumenty mają być pisane zgodnie ze znormalizowanym wzorem określającym rozmiar papieru, czcionki i szerokość marginesów.

Pracownicy krytykują nowe zarządzenia, ale rzecznik prasowy MSZ Piotr Paszkowski przekonuje, że minister jest bardzo dynamiczny i wprowadza nowego ducha w korporację. Za zmiany odpowiedzialny jest zaufany Radosława Sikorskiego, dyrektor generalny Rafał Wiśniewski.

"Gazeta" dowiedziała się o kilku jego pomysłach. Pracownicy mieliby zostać poddani audytowi kompetencji. Dyrektor rozważa również wprowadzenie identyfikatorów z chipami, które pozwalałyby kontrolować czas pracy dyplomatów.

Więcej na ten temat - w "Gazecie Wyborczej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.