Facebook Google+ Twitter

Chipy wszyte w mundurki poinformują rodziców o wagarach uczniów

Specjalne chipy wszyte w mundurki szkolne uczniów, informujące rodziców i nauczycieli o dotarciu dziecka do szkoły - to nowy pomysł Brazylijczyków, na który wydano już w mieście Vitoria da Conquista 670 tys. dolarów. Do końca 2013 r. program ma objąć wszystkie szkoły w mieście.

 / Fot. Kimmo Palosaari/Public domainWirtualna Polska, powołując się na Associated Press podaje, że nowa technologia ma przypilnować dzieci, by te chodziły do szkoły. Chipy wszyte w mundurki są rozpoznawane przez specjalne bramki zamontowane w szkołach. Gdy uczeń przejdzie przez bramkę - rodzicom wysyłany jest automatycznie SMS z informacją o tym, że dziecko dotarło na lekcje. System informuje także o wszystkich spóźnieniach przekraczających 20 minut.

Mundurki można bez obaw prać i prasować, nic nie zaszkodzi chipowi. Zawiera on także specjalne zabezpieczenia, które mają zapobiegać jakimkolwiek ingerencjom w mechanizm.

Nietrudno jest obejść ten system. Ucieczka z takiej szkoły wydaje się nawet prostsza niż wcześniej - mundurek można przecież oddać koledze, który tego dnia pojawi się w szkole. Rodzice nie będą się martwić smsami, a obecność na zajęciach będzie zaznaczona.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

a po co zjamowac sie mundurkami, skoro juz niedlugo mają byc pod skore wszczepiane?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech, te sposoby niewdzięcznych uczniów. Autorzy z pewnością chcieli pomóc swoim pupilom przed zgubnym wpływem anonimowości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
b.ojciec
  • b.ojciec
  • 27.03.2012 23:53

To jakaś paranoja. Pomysłodawcę powinno się zamknąć w zakładzie psychiatrycznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.