Facebook Google+ Twitter

Chirurg lekarzem dusz? "Niespokojne kości" Melvina R. Starra

Bardzo często chcemy uciec przed naszym życiowym powołaniem i w tym celu obieramy drogę, która widocznie nie jest nam do końca pisana. Coś na ten temat wie Hugh z powieści "Niespokojne kości" Melvina R. Starra.

 / Fot. Wydawnictwo PROMICBohater chciał zostać biskupem, jednak bał się odpowiedzialności za ludzką duszę. Postanowił, że będzie niósł pomoc drugiemu człowiekowi, ale skupi się na sferze fizycznej i w tym celu został chirurgiem (z resztą bardzo dobrym). Wkrótce otrzymał posadę u lorda, miał stały zarobek w wiosce, gdzie co chwilę jeśli ktoś nie odrąbał sobie palca, nie zwichnął nogi, na coś nie zachorował, to i tak potrzebował pomocy medycznej.

Wydawać by się mogło, że Hugh otrzymał to, co chciał i żył sobie beztrosko, czasem jedynie przychodząc z pomocą któremuś z wieśniaków. Do czasu, bowiem wyłowiono w pałacowym szambie kości. Służba, która na własne oczy widziała jedynie zwierzęce szczątki, nie zwróciłaby na to znalezisko najmniejszej uwagi, ale nie nasz chirurg z doświadczeniem i wiedzą zdobytą podczas nauk w Oksfordzie. Zaczyna się badanie kości, poszukiwanie rodziny zmarłego i potencjalnego zabójcy. Nic nadzwyczajnego: analiza kryminalistyczna, policyjne śledztwo, badania DNA i za kilka dni lub miesięcy przestępca siedzi w celi. Tak pewnie wyglądałoby to współcześnie, ale akcja "Niespokojnych kości" rozgrywa się w średniowieczu, gdzie wszystko jest możliwe, a pewność co do mordercy trzeba mieć 100-procentową, bowiem oprawca idzie prosto na szubienicę. No i Hugh ma problem. Nie chciał być odpowiedzialny za dusze, to przeznaczenie go dopadło. On sam jest jedynie chirurgiem rozkochanym w książkach, typem samotnika i miłośnikiem względnego spokoju. Jak poradzi sobie w nowej roli?
Pomyłka nie wchodzi w grę, bowiem tu chodzi o ludzkie życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W czasach, w których każdy może wydać książkę, solidnie napisana powieść to skarb. Jeśli znajdę ją w wypożyczalni na pewno przeczytam - nie kupuję książek, które tylko raz mam zamiar przeczytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.