Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10896 miejsce

Chirurgiczne pytania, czyli wywiad według Małgorzaty Domagalik

Piekielnie inteligentna, błyskotliwa i wredna - tak mówią o Małgorzacie Domagalik.

Małgorzata Domagalik w swoich wywiadach z cyklu Mistrz i Małgorzata tworzy niesamowitą, intymną aurę, a przy okazji dowiaduje się od swojego rozmówcy tego, czego innym się dotąd nie udało.

Błaszczykowski, Dorociński, Łapicki, Nowicki, Opania, Nergal czy Rutkowski. To tylko część osób, które w ostatnim roku rozmawiały z Domagalik. Każdy z kim przeprowadziła wywiad jest mistrzem w swoim zawodzie. To mężczyźni, którzy odnaleźli powołanie i nim wypełniają własne życie. Wykonują różne zawody. Jest sportowiec i ksiądz, a także aktor czy piosenkarz, a mimo to dziennikarka bez problemu nawiązuje z każdym specyficzny kontakt, dzięki czemu rozmówcy odkrywają się przed nią.

Były wywiady o sporcie, wierze i powołaniu, pieniądzach, stosunkach damsko - męskich. Jej metoda na dobry tekst? Proste i konkretne pytania. Ma się wręcz wrażenie, że strzelane jakby z karabinu maszynowego, brak zbędnych wynurzeń. Nie ma nawyku chwalenia się swoją wiedzą. Na spotkania przychodzi przygotowana, do każdego rozmówcy podchodzi indywidualnie. W jej rozmowach można dostrzec kto gra główną rolę, a kto wnikliwie słucha i „wyciąga” informacje od rozmówców.

Domagalik do swoich rozmów na łamach magazynu "Pani" zaprasza mężczyzn, którzy w danym momencie są w przełomowym etapie kariery. Nowy film, który właśnie wchodzi do kin, nowa płyta czy książka. Jednak w rozmowach z mistrzem to nie to wydarzenie jest tematem przewodnim. Staje się ono dla Domagalik pretekstem, aby porozmawiać o emocjach i uczuciach, jakie towarzyszyły mistrzowi przez ostatni czas. Nie zawsze wszystko jest u Domagalikowej powiedziane wprost. Czasem, czytając jej wywiady, ma się wrażenie, że dziennikarka zachowuje duży dystans do swojego rozmówcy, że jest pomiędzy nimi chłodna atmosfera, ale nawet wtedy ich rozmowa staje się unikatowa i niezwykła.

Jej rozmowy są inteligentne, czasem żartobliwe czy wzruszające. Precyzyjnie. W Mistrzu i Małgorzacie sztukę pytania opanowała do perfekcji. W zależności od rozmówcy konstruuje rozmowę tak, aby gość grał pierwsze skrzypce. Dla jednego lepszą metodą są konkretne pytania, bez owijania w bawełnę, dla drugiego gościa szykuje pytania, które są dłuższe, daje czas Mistrzowi do namysłu, a dopiero potem oczekuje od niego wyczerpującej wypowiedzi. Domagalik to dziennikarka odważna, nie bojąca się wyzwań, z każdym mężczyzną jest w stanie porozmawiać w taki sposób, że odkryje jego wewnętrzne piękno.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.