Facebook Google+ Twitter

Chisora zapłaci 50 tysięcy dolarów kary za uderzenie Kliczki

Sankcjonująca walkę Witalija Kliczki z Dereckiem Chisorą federacja WBC, nakazała Anglikowi zapłacić 50 tysięcy dolarów kary za uderzenie mistrza świata podczas oficjalnego ważenia. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Zachowanie Chisory wywołało mieszane reakcje wśród fanów boksu. Część z nich jest zdegustowana, część przyzwyczaiła się już do podobnych sytuacji, pamiętając choćby konferencje z udziałem Mike Tysona czy Riddicka Bowe.

Swoje niezadowolenie z postawy Chisory wyraził szef WBC, Jose Sulaiman. Zdaniem meksykańskiego działacza, zachowanie Chisory było "poniżej pasa". Sulaiman dodał też, że Anglik chciał sprowokować Kliczkę, ale ten odpłaci mu z nawiązką, gdy już wyjdą do ringu - informuje boxingscene.com.

Walka z Chisorą będzie dla Kliczki pierwszą od wrześniowej wygranej z Tomaszem Adamkiem. Mistrz świata ma kontrakt z telewizją RTL na jeszcze dwie walki, a w kuluarach spekuluje się, że po nich może odwiesić rękawice na kołek. Dla Chisory pojedynek z Ukraińcem będzie pierwszym o mistrzostwo świata. Wcześniej próbował zdobyć mistrzostwo Europy, ale po kontrowersyjnym werdykcie przegrał z Robertem Heleniusem.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.