Facebook Google+ Twitter

Chlapa i kultura kierowców

Czy kultura kierowców to tylko nieużywanie klaksonów, niewyzywanie się i brak nieprzyzwoitych gestów?

Zaczęła się zima. Spadł śnieg. Ale pierwszy śnieg długo nie leży. Chlapa i kałuże na dziurawych ulicach nie są oczywiście winą służb oczyszczania miasta (wodę odpomopować ze wszystkich kałuż byłoby trudno). Ale czy podróż chodnikami musi się wiązać z ciągłym stresem, że znowu jakiś kierowca celowo, bądź nie, tak przejedzie, że przechodnie muszą odskakiwać? Jeżeli ktoś nie zdąży, dalszą podróż pokonuje mokry i brudny od błota.
Czy rzeczywiście u kierowców, choćby w minimalnym stopniu, nie ma empatii dla pieszych? Czy tak trudno zwolnić przed kałużą lub ją ominąć? Z pewnością nie, ale po co to robić, jeżeli nam się spieszy. Z informacji uzyskanych na policji dowiedziałem się, że istnieje możliwość doprowadzenia do ukarania kierowcy, który w sposób zamierzony nas ochlapał. Ale jak udowodnić zamiar? Muszą być świadkowie, zapisany numer rejestracyjny pojazdu i cała procedura z tym związana. Musimy też udowodnić, iż ponieśliśmy wyraźne straty, a zachowanie kierowcy miało duży stopień szkodliwości społecznej.
I mimo tego, że dla nas ta szkodliwość społeczna była olbrzymia (do pracy lub szkoły dotarliśmy przemoknięci i zmarznięci, ubrania mamy brudne), to jednak sąd i policja mogą mieć inne zdanie.
Zostaje więc nam apelować do kierowców: Prosimy was, szanujcie to, że jesteśmy pieszymi i nie mamy się gdzie schować przed waszym brakiem uwagi i wyobraźni. Dajcie nam szansę dotrzeć sucho i ciepło do pracy, domu, szkoły.
My, piesi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.11.2006 19:53

Trochę tu winy naszych kochanych drogowców i meliorantów. Nie tylko kierowcy są winni. Jasne, że trzeba starać się być uważnym, żeby nie ochlapać pieszych. Czasami jest to po prostu niemożliwe bo trzeba byłoby zjechać na lewy pas drogi tak wielkie są kałuże z powodu dziurawych dróg i mało drożnych studzienek kanalizacyjnych. Artykuł społecznie zaangażowany. Pieszy też człowiek i każdy z nas przynajmniej co jakiś czas jest pieszym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że nie wszyscy. Są też tacy, którzy zwalniają i starają się objechać kałużę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale przyznaj proszę, że nie wszyscy kierowcy tak postępują ... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.