Facebook Google+ Twitter

Chleb zdrożał i będzie drożał

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-01-14 09:12

Drożeje chleb w łódzkich piekarniach. – Ceny podskoczą o jakieś 10 procent – mówi Tomasz Fraszyński, właściciel łódzkiej piekarni. – Wszystko dlatego, że drożeją mąka i paliwo. Poza tym zapowiadane są też podwyżki opłat za energię elektryczną. Piekarze, którzy nie podwyższyli jeszcze ceny chleba, zapowiadają podwyżki na luty.

fot. Express Ilustrowany– Mąka rzeczywiście drożeje i nadal będzie drożeć - twierdzi Radosław Szczepaniak, właściciel młyna przy ul. Pomorskiej. – W grudniu brałem 980 zł za tonę, dzisiaj 1050 zł. Nie mam wątpliwości, że w lutym będzie jeszcze drożej.

Na rynku są trudności z kupnem zboża, więc rolnicy nie spieszą się z jego sprzedażą. Kto ma gdzie magazynować, czeka aż zboża zupełnie zabraknie. Wtedy ceny znów pójdą w górę.

Radosław Szczepaniak tłumaczy, że taka sytuacja jest konsekwencją suszy ostatniego lata. Przyszłość też nie wygląda różowo. – Wysoka temperatura, którą teraz mamy, z pewnością będzie miała wpływ na gorsze zbiory – mówi Leszek Marczyński, rolnik z Kościerzyna. – Zboże nie zimuje, zachowuje się, jakby była wiosna. Gdy przyjdą żniwa, nie będzie miało dorodnego kłosa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.