Facebook Google+ Twitter

„Chleba zamiast igrzysk” - demonstracja przeciwko Euro w Poznaniu

Pod hasłem "Chleba zamiast igrzysk" protestowano w niedzielę na ulicach Poznania przeciwko organizacji Euro w Polsce. W ogólnokrajowej demonstracji wzięło udział kilkaset osób.

 / Fot. Irena Stróżniak"Miasto to nie firma", "Chcemy żłobków nie stadionów", "Najpierw ludzie potem zyski", oto hasła przewodnie demonstracji, której organizatorzy podkreślali, że organizacja EURO 2012 w Polsce miała przyczynić się do rozwoju polskich miast, tymczasem te, które inwestowały w igrzyska stają na skraju bankructwa.

Podczas gdy na organizację turnieju piłkarskiego wydaje się miliardy złotych, w całej Polsce obcina się wydatki na realizację podstawowych potrzeb społecznych.

 / Fot. Irena StróżniakProtest rozpoczął się o godzinie 14:00 przed poznańską Operą, po czym nastąpił przemarsz ulicami miasta przez Rondo Kaponiera i ulicą Św. Marcin, gdzie demonstrującym przyglądały się tłumy kolorowo przebranych kibiców z Chorwacji i Irlandii, radośnie oczekujących na zbliżający się pojedynek tych drużyn, przy okazji skandując "ole ole olee.."

Więcej zdjęć na następnej stronie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Parmezanka
 • Parmezanka
 • 12.06.2012 12:02

KOKO SPOKO A PIENIĄDZE KRADNĄ
Dotychczasowy bieg zdarzeń wskazuje , że Polacy na tle piłki nożnej jednak nie oszaleli jak tego oczekiwał rząd i rozgrywek EURO nie traktują jak narodowego święta sportu . Mamy wszak wiele innych dyscyplin sportowych bliższych naszym zainteresowaniom a jeszcze nie przebrzmiały emocje dotyczące skoków narciarskich. Wybudowane Narodowe Centrum Sportu czyli raczej piłki nożnej i inne obiekty, kosztem ogromnego wysiłku biednego narodu, służy teraz za darmo międzynarodowym koncernom sportowym do robienia ogromnej kasy i to bez opodatkowania. Liberalny polski rząd służy interesom światowego kapitału za nic mając potrzeby własnego społeczeństwa. Mało kogo interesuje to kto wygrał a kto przegrał, ważne jest kto ile na tym zarobi. W taki oto sposób szlachetna idea sportowej rywalizacji przerodziła się w maszynkę do robienia pieniędzy, tracąc całkowicie sens swego istnienia. Świat sportowy stworzył potężne koncerny i produkuje tanie opium dla oszołomionego ludu i im bardziej ten lud będzie oszołomiony tym lepiej. Rząd ma teraz komfortową sytuację i pod osłoną tych igrzysk przygotowuje kolejne uderzenia w kieszenie zwykłych obywateli. Chodzi o likwidację przywilejów górniczych, reorganizacje KRUS, deregulację wolnych zawodów czy nowy sposób waloryzowania , czy raczej nie waloryzowania rent i emerytur. Biedny, ogłupiany co dnia natrętną propagandą narodzie, nie pozwalaj się wykiwać do reszty. Mistrzami Europy i tak nie będziemy a żyć jakoś będzie trzeba tylko coraz natrętniej nasuwa się pytanie ZA CO?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Astradamus
 • Astradamus
 • 11.06.2012 12:35

Viva la France, wielkie rewolucje na naszym kontynencie zawsze swój początek brały we Francji , czy i tym razem tak będzie- oby tak się stało i Europa bez rozlewu krwi, dzięki sile kartki do głosowania podjęła dzieło zbudowania lepszego systemu dla ludzi czyli socjalizmu demokratycznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 11.06.2012 09:15

A u nas "Cud Gospodarczy nad Wisłą" - no tak powiedział Tusk .... to trzeba mu wierzyć na słowo! hihihihihihih

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
 • wincenty
 • 11.06.2012 04:44

euro wspaniale, stadiony przepiekne, ogolne zadowolenie, mohery stankiewicz jaroslaw zadyma robia folklor,ktos tam naoliwowal taczki.atmosfera taka jak byc powinna bo to swieto futbolu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Poznaniak
 • Poznaniak
 • 11.06.2012 04:38

Rodacy : DO PRACY !!!

Świat na Poznaniu a powiem więcej na Polsce się nie kończy...
Wystarczy wyjechać/polecieć do jednego z krajów zachodniej Europy i w końcu zacząć żyć !
Gdzie wschodnia część Europy kończy się, poznacie po autostradach i zarobkach oczywiście ale przede wszystkim po jakości życia większości obywateli (a nie tak jak to jest w Polsce wązkiej grupki wybrańców).

Acha zapomniałem dodać: dobrze by było coś umieć (nie ważne w jakiej branży), gdyż sama znajomość języka obcego nie zawsze wystarczy, w końcu na miejscu tubylcy posługują się własnym językiem zapewne lepiej od Was .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agnieszka
 • Agnieszka
 • 10.06.2012 23:49

Co to jest za idiota i ciągle robi poduchy z tym swoim adresem .Ignorować należny jego .Ktoś mu to przetłumaczył a ten idiota ciągle wkleja .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Panie Kozie Głowy: nie odnoszę się do słuszności (bądź nie) opisanej demonstracji.
Infrmuję, że takowe wydarzenie miało miejsce dziś w Poznaniu.
A o "STYKU" ;) ... cóż, może nie dyskutujmy :)
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiadam Wam, ślepi pochłaniacze propagandy sukcesu - to oczywiście poprzebierane pisowskie mohery. Mieli za zadanie, jak zwykle dzielić Polaków (na tych myślących i nie myślących).
W Polsce oczywiście nie brakuje żłobków, szpitali a powszechnie myśli się tu tylko o ludziach a nie o zyskach. Obywatele są szczęśliwi żyjąc na zielonej wyspie mlekiem i miodem płynącej. Tego kto twierdzi przeciwnie należy rzecz jasna wyszydzić i zmieszać z błotem, zgodnie z najlepszymi podręcznikami masowej dezinformacji!
Spocznij!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kozie Głowy
 • Kozie Głowy
 • 10.06.2012 23:25

Ośla łąko -john Dzisiaj 23:11 .
Ty wytrzeźwiej albo weź większa dawkę leków psychotropowych .Kozie Głowy są w granicach Poznania .Pisz na temat albo spadaj osła łąko -john Dzisiaj 23:11

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
 • john
 • 10.06.2012 23:11

Kozie Głowy:

wytrzeźwiej zanim coś napiszesz... choć i pozostałe "komentarze" nie lepsze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.