Facebook Google+ Twitter

Chlebowski o instrukcjach rządowych dla prezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-16 08:37

Szef Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej powiedział, że instrukcje rządowe dla prezydenta w formie uchwał mają wykluczyć nieporozumienia w prowadzeniu polityki zagranicznej.

"Dziennik" pisze, że kilka godzin przed wylotem na Litwę prezydent Lech Kaczyński otrzymał od szefa MSZ pakiet rządowych instrukcji.

Zbigniew Chlebowski przypomniał, że wszelkie instrukcje dotyczące polityki zagranicznej dotychczas były przygotowane przez MSZ. Gość "Sygnałów Dnia" tłumaczy, że rząd zdecydował się na formalną drogę komunikowania z Kancelarią Prezydenta po doświadczeniach związanych z przekazywaniem instrukcji przed szczytem NATO. Dokument zawierający instrukcje w sprawie strategii na szczycie Radosław Sikorski przekazał Lechowi Kaczyńskiemu na pokładzie samolotu w trakcie lotu do Brukseli. Prezydent tłumaczył później, że dwóch zdań nie można nazywać poważną instrukcją.

Zdaniem "Dziennika", instrukcje litewskie dotyczą głównie problemów mniejszości polskiej na Litwie. Według wytycznych, prezydent powinien wykorzystać swoje dobre relacje z prezydentem Litwy i stanowczo przedstawić nasze postulaty dotyczące pomocy dla polskich szkół na Litwie, przyspieszenia reprywatyzacji ziemi, pisowni polskich nazwisk oraz złagodzenie napięcia ws. Karty Polaka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.