Facebook Google+ Twitter

Chlebowski odpowiadał przed komisją ws. afery hazardowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-21 13:09

Zbigniew Chlebowski w swojej ponad dwugodzinnej wypowiedzi przed przesłuchaniem w komisji śledczej, między innymi zarzucił CBA, że wciągnęła jego osobę w grę, która miała doprowadzić do upadku rządu Donalda Tuska.

 / Fot. PolskapressePodkreślił też, że nigdy nie zabiegał o korzystne dla branży hazardowej zapisy w ustawie
Były szef klubu parlamentarnego PO będzie teraz przesłuchiwany przez komisją śledczą, która bada okoliczności afery hazardowej.

Zbigniew Chlebowski oświadczył, że czuje się niewinny, a oskarżenia kierowane pod jego adresem uznaje za atak polityczny na siebie i Platformę Obywatelską. Zaprzeczył, by szczególnie interesował się pracami nad ustawą hazardową. Poseł PO ma nadzieję, że komisja rzetelnie zbada sprawę i oczyści go z podejrzeń.

Były przewodniczący klubu parlamentarnego PO zaprzeczył, by rozmawiał na temat dopłat do wideoloterii z ministrem Mirosławem Drzewieckim. Zapewnił, że sprawą interesował się tylko jako przewodniczący sejmowej komisji finansów, a jedynymi partnerami do rozmów w tej sprawie byli tylko minister Jacek Rostowski oraz wiceminister Jacek Kapica. Dodał, że nie ma w zwyczaju robić notatek po spotkaniach, które nie mają znaczenia służbowego - jak robił to Jacek Kapica.

Zbigniew Chlebowski przypomniał, że uczestniczył w pracach nad ustawą hazardową w poprzednich kadencjach. Wówczas sprzeciwiał się legalizacji jednorękich bandytów i obniżenia opłat od niskich wygranych. Ostrzegał również przed prowadzeniem dopłat do wideoloterii. Jego zdaniem, groziło to znacznym wzrostem hazardu w Polsce.

Zbigniew Chlebowski powiedział, że spotkanie z Ryszardem Sobiesiakiem na cmentarzu było przypadkowe. Polityk PO tłumaczył posłom sejmowej komisji śledczej, że odwiedził grób tragicznie zmarłej siostry i nie umawiał się w tym miejscu na poufne spotkanie ze śląskim biznesmenem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pełny profesjonalizm - jestem pod wrażeniem "obrony" Chlebowskiego - doskonałe przygotowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.