Facebook Google+ Twitter

Chlebowski: Rosjanie nie będą monitorować obiektów tarczy rakietowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-04 08:53

Zbigniew Chlebowski zdementował informacje rosyjskiej gazety "RBK-daily" jakoby Polska była gotowa przyznać Rosji prawo do stałego monitorowania obiektów tarczy antyrakietowej.


Szef klubu Platformy Obywatelskiej, który był gościem "Sygnałów Dnia" w Programie I Polskiego Radia, zapewnił, że nie może być mowy o zgodzie na stałą obecność rosyjskich oficerów inspektorów w ewentualnej bazie antyrakietowej w Polsce. Informacje rosyjskiej gazety gość Polskiego radia nazwał "bzdurą". - Nie ma i nigdy nie będzie zgody na obecność przedstawicieli rosyjskiej armii w bazie, jeżeli ta baza w ogóle powstanie - podkreślił Chlebowski. Jak dodał, wciąż trwają twarde negocjacje z Amerykanami na temat warunków powstania bazy.
Moskiewska gazeta „RBK-daily" poinformowała na swojej stronie internetowej, że Polska może zaakceptować stałą inspekcję Rosjan w bazie w Polsce. Dziennik powołując się na rozmowę z Radosławem Sikorskim nie uściśla na czym miałoby polegać owe „stałe monitorowanie".

Gazeta pisze, że Polskę zadowoli każda decyzja Stanów Zjednoczonych w sprawie budowy w naszym kraju elementów tarczy antyrakietowej. Według Rosjan, Warszawa będzie mogła dokonać modernizacji swojej armii, jeśli Amerykanie zgodzą się na przyznanie jej 20 miliardów dolarów, w ramach umowy na instalacje systemu. Gazeta dodaje, że jeśli taka kwota nie zostanie przyznana, wtedy strona polska będzie mogła interpretować rezygnację z tarczy jako gest dobrej woli wobec Rosji.

„RBK-daily" cytując źródło w polskim MSZ-ecie informuje, że sprawa rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Polsce jest bezpośrednio uzależniona od tego, kto wygra wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oj, ruscy, ruscy....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.