Facebook Google+ Twitter

Chlebowski: Rosjanie nie są rzetelnym dostawcą energii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-11 13:08

Politycy podkreślają, że obecny spór gazowy po raz kolejny przypomina o konieczności zadbania o dostawy energii.

Przewodniczący klubu PO Zbigniew Chlebowski uważa, że konflikt o błękitne paliwo nie pomoże Rosji w uzyskaniu poparcia Unii Europejskiej dla budowy Gazociągu Północnego po dnie Bałtyku. Zdaniem polityka ostanie dni pokazały, że Rosjanie nie są rzetelnym dostawcą energii i należy szukać innych źródeł pozyskiwania gazu.

Minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński podkreśla, że Lech Kaczyński mówił na początku swojej kadencji o konieczności dywersyfikacji. Zdaniem prezydenckiego ministra, temu też między innymi służy zaangażowanie głowy państwa w obronę interesów Ukrainy i Gruzji, przez które może przejść alternatywny gazociąg i rurociąg.

Z kolei Stanisław Żelichowski z PSL zauważa, że w sporze gazowym trudno wskazać zwycięzcę. Jego zdaniem zarówno Rosja, jak i Ukraina powinny teraz szukać sposobu, jak wyjść z tej sytuacji, nie tracąc wiarygodności.

Dostawy rosyjskiego gazu do Europy powinny być wznowione już dzisiaj. Czeski minister przemysłu i handlu Martin Riman poinformował, że Ukraina podpisała porozumienie dotyczące tranzytu. Konieczny podpis złożyli już przedstawiciele rosyjskich władz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.