Facebook Google+ Twitter

Chlebowski: wciąganie obcych wywiadów w prowokacje polityczne to skandal

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-29 12:43

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski powiedział że wciąganie wywiadów innych państw w prowokacje polityczne prowadzone przez CBA to skandal. Zdaniem Chlebowskiego, złapanie Beaty Sawickiej na działaniu korupcyjnym było właśnie taką prowokacją.

"Gazeta Wyborcza" napisała dzisiaj, że CBA korzystała z pomocy FBI przy rozpracowywaniu byłej posłanki PO.
Zbigniew Chlebowski podkreślił, że te informacje kompromitują Centralne Biuro Korupcyjne. Jego zdaniem, należy zmienić ustawę tak, aby Biuro podlegało kontroli parlamentu. Zdaniem Chlebowskiego, CBA zajmuje się obecnie prowokacjami politycznymi, a nie walką z korupcją. Dodał, że gdyby FBI wiedziało, co planuje Biuro, nie współpracowałoby z nim.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że nie ma wiedzy, czy CBA korzystało z pomocy FBI przy "namierzaniu" Beaty Sawickiej. Jego zdaniem jednak, publikacja "Gazety Wyborczej" to atak na Centralne Biuro Antykorupcyjne, który ma doprowadzić do zmiany ustawy i kierownictwa Biura. Uznał, że CBA przeszkadza wielu osobom, a dzisiejsza publikacja może być początkiem przygotowań do ograniczenia działalności CBA.

"Gazeta Wyborcza" napisała, że Centralne Biuro Antykorupcyjne w akcję przeciwko skorumpowanej posłance PO Beacie Sawickiej wciągnęło FBI. Według dziennika, gdy Amerykanie dowiedzieli się, że ich pomoc wykorzystano do rozgrywki politycznej, ograniczyli współpracę z CBA.

Zdaniem byłego urzędnika Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Amerykanie przygotowali część tak zwanej "legendy" wykorzystanej przy sprawie Sawickiej. "Legenda" dostarczona CBA przez Amerykanów to fałszywe, tak zwane legalizacyjne, dokumenty uwierzytelniające. Według dwóch niezależnych źródeł, na które powołuje się "Gazeta Wyborcza", FBI skierowała do współpracy z CBA także swojego agenta, który przed burmistrzem Helu odgrywał amerykańskiego biznesmena

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.