Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2812 miejsce

Chlewice. Dyskoteka śmierci

Z soboty na niedzielę około godziny trzeciej nad ranem dziesięcioosobowa grupa znajomych wracała z dyskoteki w Chlewicach. Impreza ta organizowana jest co tydzień w Domu Kultury (gmina Nagłowice). Powrót z dyskoteki okazał się tragiczny w skutkach dla kilkorga młodych ludzi...

Na miejscu przy drodze krajowej nr 78 w Chlewicach w województwie świętokrzyskim zginęli 19- i 20-latek z Nowej Wsi, którzy wraz ze znajomymi wracali z dyskoteki. Do domu dzieliło ich zaledwie kilka kilometrów, zdążyli przebyć zaledwie kilometr...

Fiatem Ducato w kierunku Jędrzejowa jechali 21-letni kierowca, jego dziewczyna i kolega z zamiarem handlowania zniczami (samochód i przyczepka były nimi obciążone). Jak twierdzi oficer prasowy policji we Włoszczowie - Artur Szkot, kierowca zeznał, że został oślepiony przez pojazd nadjeżdżający z przeciwka. Dlatego kierowca,który zauważył idącą poboczem młodzież próbował ją oświetlić. Pozostaje pytanie czy młodzi ludzie szli zgodnie z przepisami kodeksu drogowego i trzymali się pobocza? To wątpliwe, gdyż szerokość pobocza w tym miejscu wynosi zaledwie 50 cm, zmieściłaby się tylko jedna osoba. Ponadto poruszali się nieprawidłowo, prawą stroną jezdni, mieli też na sobie ubrania w ciemnych kolorach.

Na czele grupy szły dziewczyny, które usłyszały tylko oszałamiający huk. Bus uderzył w ostatnią, idącą czwórkę, 27- i 16-latka, których z ciężkimi obrażeniami głowy przewieziono do szpitala w Jędrzejowie oraz 19- i 20-latka, dla których, niestety, nie było już żadnego ratunku.

Jak się potem okazało kierowca busa był trzeźwy, a pojazd, który (teoretycznie) go oślepił nie zatrzymał się na miejscu katastrofy. - Istnieje prawdopodobieństwo, że nawet nie zauważył wypadku - podkreśla Artur Szkot. Trwa wyjaśnianie okoliczności tragedii i poszukiwania tego samochodu.

***
Warto zrobić coś, by pobocza dróg na wsiach były oświetlone i szerokie. Nie przywróci to życia tym młodym ludziom, ale na pewno uchroni wielu innych. Warto zaapelować, by wybierając się na dyskotekę zabierać ze sobą kamizelki lub chociażby odblaskowe opaski. Wiem, że młodzieży wydaje się to dziwne, głupie, a wręcz ośmieszające. Mimo to już sama wiem, iż wolałabym, by znajomi śmiali się ze mnie, a ja mogłabym śmiać się razem z nimi i wciąż cieszyć się życiem... bo warto traktować odblask jako minimalne, ale zawsze, światełko życia. Oby nigdy więcej nikt nie zatańczył ze śmiercią, bo to najgorsza partnerka na dyskotece.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

iga
  • iga
  • 11.12.2010 20:02

No to więc wszystko wyszło!Wojtek i Michał jak i pozostali byli kąpletnie pijani,szli całym prawym pasem ruchu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak najlepiej teraz zrzucic wine a to ze chlopaki byli ubrane w ciemne ubrania. Wojtek i Michał to była moja rodzina. Jak nie znacie sytuacji do konca to lepiej jej nie opisujcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak to prawda, Nowa Wieś- gmina Nagłowice, Chlewice- gmina Moskorzew. Mój błąd :)
Nikt nie twierdzi, że organizator ma obowiązek zapewniać powrót do domu...
Wesele to, bądź co bądź, też zabawa.
Przyznaję się bez bicia, że nie posiadam takowych i wcale nie świadczy to o mnie dobrze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł nawiązywał do felernego powrotu z dyskoteki, o czym można się przekonać w dalszej części, czytajac artykuł. Nie mial na celu obwiniać organizatorów zabawy, ale to prawda, ze nie po raz pierwszy, bo na tej drodze (nie tak dawno, bo we wrześniu) również zginęło kilka osób wracajachych z dyskoteki.
W artykule nie ma ani słowa o jakiejkolwiek winie organizatorow, nie nalezy wiec sugerowac sie tytulem, a skupic raczej na tekscie :). Chodzi głownie o to, że ginie wielu ludzi, bardzo czesto wracajac w nocy z dyskotek etc. przez nieuwagę kierowców, niesprawne oswietlenie (trafnie wspomniane wyzej) i brak odblasków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem jest dużo głębszy.
Na skutek wprowadzenia w kwietniu 2007 "genialnego" nakazu świecenia świateł mijania przez całą dobę, ponad 80% pojazdów ma je obecnie niesprawne. Jak częśto spotyka się samochody z przepaloną jedną żarówką, albo po jej wymianie nie wyregulowanym reflektorem, świecącym w niebo? Często też na skutek świecenia w upale zmatowiałe są klosze i odbłyśniki w reflektorach i "strefa cienia" jest takową tylko z nazwy.
Opaski i kamizelki to tylko leczenie objawów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że taki wypadek to wielka tragedia. Jednak gonienie za sensacyjnością w tych okolicznościach uważam za mało eleganckie. Tytuł może i ekscytujący ale sugeruje że na dyskotece cyt."w Chlewicach. Impreza ta organizowana jest co tydzień w Domu Kultury (gmina Nagłowice)" koniec cyt., ktoś stracił życie. "Dyskoteka śmierci" - czyli to źle zorganizowana impreza spowodowała śmierć i być może nie po raz pierwszy. Pośrednie obarczanie winą za to zdarzenie organizatorów dyskoteki jest dla mnie i dla nich zapewne zapewne też zupełnie nie zrozumiałe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety nie są dostępne w każdym sklepie, a moim zdanie powinny być w kioskach i sklepach spożywczych (po prostu wszędzie). Z tego co się orientuję można takowe nabyć na allegro i innych sklepach internetowych, ale wiadomo, że niestety nie wszyscy mają dostęp do internetu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak. Zgadzam się tylko skąd wziąć takie opaski? Z dystrybucją takich odblasków niestety jest problem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.