Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15417 miejsce

Chłodna jedną z najładniejszych ulic w Warszawie? Jak wygląda po zmianach?

Po rocznej rewitalizacji ul. Chłodna wreszcie została otwarta. Władze Woli chcą, aby ulica była „wizytówką i żywym centrum dzielnicy”.

Kamienica pod Zegarem, po renowacji / Fot. PawełMM, GNU1.2, CC3.0 / WikipediaJuż 1 października będzie można zobaczyć efekty generalnego remontu ul. Chłodnej. Odbędzie się tam wtedy święto, odwołujące się do tradycji Kercelaka i folkloru Warszawy przed wojną. Nastąpi też pierwsza iluminacja światłowodów, które będą zawieszone na wysokości wojennej kładki.
Zobacz plan otwarcia ulicy Chłodnej

Powrót do lat świetności
Na ulicy zakonserwowano kostkę brukową i szyny tramwajowe, które pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Odrestaurowano również kamienicę przy Chłodnej 20.

Zastępca burmistrza Woli Ryszard Modzelewski stwierdził, że „przed wojną Chłodna była jedną z najładniejszych warszawskich ulic”.

Czytaj także: Ulice Chłodna i Żelazna staną się wizytówką Woli

Postawiono również 46 „pastorałów”, czyli stylizowane latarnie. Oprócz tego, przy ulicach Chłodnej i Żelaznej odnowiono właz do rozdzielni elektrycznej, pamiątkę z okresu elektryfikacji Woli przed drugą wojną światową.

Powstało też odwzorowanie kładki, która niegdyś przebiegała nad murami getta. Ma ona przypominać wojenne losy ulicy. Pod kładką można obejrzeć historyczne fotografie Woli, które znajdują się na fotoplastykonach.

Czytaj także: Ulica Chłodna odzyska przedwojenny charakter

Po drugiej stronie skrzyżowania obejrzymy również mural, który został odsłonięty przez Marka Edelmana w 2007 r.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.