Facebook Google+ Twitter

Chłopak zgwałconej dziewczyny szuka zbrodniarza przez Facebooka

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-03-30 21:25

Chłopak, którego dziewczyna została zgwałcona gdy wracała wieczorem do domu, założył na portalu społecznościowym facebook.com grupę, która ma mu pomóc w znalezieniu oprawcy. Jednak policja kazała mu usunąć zdjęcia poszukiwanego z internetu mówiąc, ze to zagraża śledztwu.

21-letnia dziewczyna wracała wieczorem z pubu w brytyjskim miasteczku Sale w hrabstwie Greater Manchester. Miała po drodze spotkać się ze swoim chłopakiem, jednak uniemożliwił jej to gwałciciel, który po brutalnym akcie porzucił ją w krzakach. Tam znalazł kobietę jej chłopak.

Sprawą zajęła się policja, ale ponieważ długo nie mogła dotrzeć do sprawcy gwałtu, chłopak ofiary sam postanowił działać. Na facebook.com założył grupę, której członkowie pomagali mu w ściganiu przestępcy. Umieścił też tam portret poszukiwanego.

Policja, mimo dużego odzewu internautów (na apel odpowiedziało 5 tys. osób), policja kazała chłopakowi usunąć dane z internetu, gdyż według funkcjonariuszy szkodzi to prowadzonemu śledztwu. Chłopak jest rozżalony i argumentuje, że w ten sposób policja przyznaje więcej praw sprawcy niż ofierze.

Apele policji poparł rzecznik komendy w Manchesterze.

Źródło: dziennik.pl
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.