Facebook Google+ Twitter

Chłopaki z Cree grają więziennego bluesa

Sebastian Riedel i spółka zaśpiewali "Wojownika Światła" i wiele innych swoich utworów w wojkowickim więzieniu. Było to pierwsze takie przedsięwzięcie - przynajmniej w historii śląskiego więziennictwa - gdy ktoś zagrał w zakładzie karnym.

Cree za kratami / Fot. zbiory zespoluW ostatni czwartek zespół Cree zagrał za murami zakładu karnego w Wojkowicach. Chłopaki spod znaku plemienia Cree zagrali dla 36 najlepiej sprawujących się więźniów. Jak powiedziała pani Ilona Dzieniszewska, wychowawca d.s kulturalno-oświatowych tego zakładu i pomysłodawczyni tego koncertu: - Pomysł narodził się zupełnie samoistnie i realizowany jest w ramach programu resocjalizacyjnego "Niezwykłe spotkania". W ramach tego programu na teren zakładu zapraszane są osobowości ze świata sportu, muzyki i szeroko pojętej kultury. Tomasz Lebuda, manager zespołu, w rozmowie telefonicznej powiedział mi, iż nie jest to ostatnie przedsięwzięcie tego typu i zespół pozostaje otwarty na podobne propozycje.

Koncert trwał całą godzinę, a muzycy i ekipa techniczna zespołu nie wzięli za koncert ani grosza.
Czyli było to przedsięwzięcie charytatywne, dla zespołu nie pierwsze i mam nadzieję, że nie ostatnie. - To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Wiem, że jeszcze grupa Sex Pistols zrobiła kiedyś koncert na zakładzie zamkniętym. Do tej pory to było zabronione. Wiem, że na półotwartych i otwartych odbywały się takie imprezy - powiedział dziennikarz muzyczny Michał Górski.Dla mnie to wydarzenie ma szczególne znaczenie, ponieważ utwór "Wojownik Światła", który między innymi zaprezentowali, jest bardzo mi bliski - to w mojej głowie zrodził się pomysł na jego powstanie i to ja dopilnowałem, aby ten utwór na koncercie z okazji 30-lecia istnienia Monaru zaśpiewały, z Sebastianem i zespołem Cree, Małgorzata Ostrowska i Ewelina Flinta.

Warto tutaj przypomnieć, iż zespół Cree w składzie: Sebastian Riedel, Adam Lomania, Lucjan Gryszka, Sylwester Kramek i Tomasz Kwiatkowski, zagra 18.07 zagra w Londynie na "Coronet Theatre See More Festival". A najbliższe koncerty zespołu to 15.05 - Toruń Ruiny Zamku Krzyżackiego godz.22.00 22.05 - Wielichowo godz.20.00 Z kolei 23.05 - Grójec 29.05 - Żory. 21 maja o 17-tej w katowickim Empiku chłopaki będą promowali swój krążek DVD z rocznicowego koncertu który zagrali w Chorzowie z orkiestrą symfoniczną Aukso.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Super;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję Damianie!!! *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś pięknnego:) bardzo dziekuje za ten artykuł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.