Facebook Google+ Twitter

"Chłopiec motyl" Petera Stjernströma nie pozwoli ci zasnąć

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-12-31 19:49

"Chłopiec motyl" Petera Stjernströma to opowieść o przyjaźni i nauce, która może zaprowadzić do nieba lub piekła. Kilka miesięcy temu thriller ukazał się nakładem Wydawnictwa Poradnia K.

 / Fot. okładka ksiązki Czy pamiętacie naukowca Frankensteina i efekty jego pracy? Jego długoletnie badania naukowe nad możliwością przywrócenia życia umarłym i stworzenie idealnego człowieka nie do końca się powiodły. Jego dzieło okazało się niedoskonałe. Zamiast budzić w ludziach zachwyt, powodowało strach i przerażenie.

Wiele innych osób na przestrzeni wieków również próbowało dokonać rzeczy dotąd niewyobrażalnych (np nie tak dawno sklonowano owcę Dolly). Na początku tego miesiąca chińscy naukowcy poinformowali, że w przeciągu kilku miesięcy zajmą się klonowaniem niektórych zwierząt domowych na masową skalę. Ale na tym nie poprzestaną...Zamierzają również klonować człowieka. Można by się z tego śmiać gdyby to były tylko mrzonki.

Czy można stworzyć człowieka motyla? Owad, który zachwyca nie tylko wyglądem lecz też niesamowitą intuicją. Niektórzy twierdzą, że w nowo wyklutym motylu znajduje się magiczna substancja, a kto ją przyjmie widzi świat całkiem inaczej. Zmysły pracują intensywniej, jest lepsza tolerancja i intuicja. Wszystko staje się lepsze i doskonalsze. Czy to jest prawda, postanowił sprawdzić niejaki Rey i grupa jego najzdolnieszych studentów. / Fot. By Benjamin Gimmel, BenHur (FreePiP (Free Pictures Project)) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/li

Czego się nie robi dla nauki... Kilkoro kilkumiesięcznych dzieci zostało okaleczonych i porzuconych przez swoich rodziców - naukowców w różnych miejscach w lesie. Jedynymi ich towarzyszami zostały liczne rojące się larwy i lepkie poczwarki motyli.
Nie wszystkie niemowlaki ocalały. Te, którym się to udało po latach przeżywają horror odkrywając swoją przeszłość.

Jak widać takich szalonych naukowców nie brakuje. Wielu chce dorównać Stwórcy lub nawet go przewyższyć w dziele tworzenia.

Warto po tę książkę sięgnąć, by poznać szczegóły. Fabuła trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony a zakończenie trudno przewidzieć.


-------------
Szwedzka premiera odbyła się w maju tego roku, a prawa do książki kupiły między innymi: Estonia, Francja, Niemcy, Węgry, Litwa, Turcja i Wielka Brytania.

Autor- Peter Stjernström (urodzony 6 kwietnia 1960 roku) wiele lat temu porzucił karierę finansisty na rzecz literatury. Pierwszą powieść, „Enn Mann”, opublikował w 2003 roku. Popularność przyniosła mu „Världens bästa bok” („Najlepsza książka świata”) z 2011roku, przetłumaczona dotąd na osiem języków i opublikowana m.in. w Anglii, Francji i Niemczech. Poza pisaniem zajmuje się promocją literatury szwedzkiej na świecie w założonej przez siebie agencji literackiej Grand.„Chłopiec motyl”
Autor: Peter Stjernström
Tytuł oryginału: Fjärilspojken
Tłumaczenie: Inga Sawicka
Seria: „Dreszcze”
Liczba stron: 320
Poradnia K

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

czego to ludzie/pisarze nie wymyślą, aby zainteresować czytelnika :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam, bo jest interesująca. Niewątpliwa zasługa autora jak i tłumacza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też podziwiam fantazję autora i chętnie przeczytam. Bardzo ciekawa recenzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowita książka, aż mrozi krew. Podziwiam fantazję autora !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.