Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28475 miejsce

Chłopiec spod Cieszyna miał najwyżej 1,5 roku

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2010-03-23 18:57

Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, że chłopczyk, którego ciało znaleziono w stawie hodowlanym na peryferiach Cieszyna zmarł z powodu urazu jamy brzusznej - poinformowała wczoraj Małgorzata Borkowska, zastępca prokuratora okręgowego w Bielsku-Białej.

 / Fot. Mat. policjiDodała, że w ciele dziecka najpierw doszło do pęknięcia jelita cienkiego, później wywiązało się zapalenie otrzewnej, co przyczyniło się do śmierci chłopca.
- Zgon nie nastąpił natychmiast. Doszło do niego kilka dni wcześniej, przed znalezieniem ciała - podkreśliła prokurator Borkowska.

Na dodatek dzisiaj okazało się, że chłopiec może mieć najwyżej 1,5 roku, a nie 3-4 - jak wcześniej podejrzewano.

Oględziny wykazały, że chłopczyk miał zaczerwienienia na czole i policzku oraz otarcia naskórka na kolanie. Te obrażenia powstały już po jego śmierci.

Ostateczne przyczyny zgonu będą znane dopiero za kilkanaście dni, gdy zostaną przeprowadzone dodatkowe, skomplikowane badania histopatologiczne, toksykologiczne (pozwolą ustalić czy dziecko przyjmowało na przykład jakieś leki) oraz radiologiczne. Już wstępne badania pokazały, że chlopiec może mieć najwyżej 1,5 roku, a nie 3-4 - jak wcześniej zakładano.

- Musimy się uzbroić w cierpliwość. Teraz najważniejsze jest ustalenie tożsamości dziecka. Trwają intensywne czynności w tej sprawie - zapewniła bielska prokurator.

Dlatego wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie przygotowała i udostępniła w internecie oraz przesłała mediom portret dziecka. Liczy, że w ten sposób uda się ustalić jego tożsamość.

- Wyniki sekcji zwłok sugerują, że dziecko uderzyło się samo lub ktoś je uderzył. Nie zostało na czas zawiezione do szpitala, być może męczyło się przez kilka dni i zmarło. Rodzic lub opiekun przestraszył się odpowiedzialności i postanowił pozbyć się zwłok, wrzucając ciało do stawu - mówi anonimowo naszej gazecie jedna z mieszkanek Cieszyna.

Czytaj na stronie Dziennika Zachodniego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

i gdzie są rodzice???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.