Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17054 miejsce

"Chłopiec w czerwonej kamizelce" Cezanne'a odnaleziony

Wart 109 mln dolarów obraz Cezannea "Chłopiec w czerwonej kamiezelce," skradziony w 2008 roku, odnaleziono w środę w Belgradzie. Płótno zostało skradzione 4 lata temu w Zurichu razem z innymi dziełami wielkich malarzy.

The Boy in the Red Vest/Chłopiec w czerwonej kamiezelce P.Cezanne / Fot. nieznany/wikimedia/CommonsObraz "Chłopiec w czerwonej kamizelce" pędzla Paula Cezanne'a został skradziony 4 lata temu z muzeum w Zurichu. Razem z dziełem Cezannea zniknęły także 3 inne obrazy wielkich malarzy: Vincenta van Gogha, Claude'a Moneta i Edgara Degasa.

Sprawcami kradzieży z 10 lutego 2008 roku okazali się 3 obywatele serbscy, o czym donosi www.corriere.it dwa cenne płótna - V. van Gogha i C. Moneta odnalazły się tydzień po kradzieży 18 lutego. W tym tygodniu policja pomogła odzyskać dzieło Cezanne'a, ale obraz E. Degasa wciąż znajduje się na liście poszukiwanych dzieł sztuki.

Serbska policja, która przeprowadziła operację przy współpracy organów ścigania z innych krajów, aresztowała trzy osoby podejrzane o kradzież dzieł sztuki. Aresztowanie było przeprowadzone w dwóch oddzielnych operacjach - Belgradzie i Cacak - The Boy in the Red Vest/Chłopiec w czerwonej kamiezelce P.Cezanne / Fot. nieznany/wikimedia/Commonsmieście na południe od stolicy.

Fundacja E.G. Buehrle z Zurichu, która opiekowała się dziełami, potwierdziła autentyczność płótna z 1888 roku, a jego wartość szacowana jest na 109 mln dolarów.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.