Facebook Google+ Twitter

Chlubi się swoim prawem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-01 21:37

Przywrócić karę śmierci w Polsce, bo za mało ludzi umiera. Źle się stało, że zwolniono z aresztu zatrzymanych przez policję i CBA, 5 biznesmenów lobbystów, którzy wzięli milionowe łapówki za prywatyzację Stoenu i LOT-u.

Chlubi się swoim prawem

Przywrócić karę śmierci w Polsce, bo za mało ludzi umiera. Źle się stało, że zwolniono z aresztu zatrzymanych przez policję i CBA, 5 biznesmenów lobbystów, którzy wzięli milionowe łapówki za prywatyzację Stoenu i LOT-u. Powinni czekać za kratkami do czasu rozpatrzenia afery prywatyzacyjnej przez sąd. Przykryć byle czym sprawy "czwartego rozbioru PiS", który niszczy podstawy tej najwspanialszej w dziejach, partii prezesa. Prezes ożywił się nagle, gdy usłyszał tematy z jego wcześniejszej bajki, którą opowiadał swoim zwolennikom, w latach panowania PiS pod rządami słynnych braci bliźniaków. Nagle nabrał wiatru w żagle i ruszył do kamer. Ścigał się z byłym swoim ministrem Ziobro w opowieściach, kto ma większe zasługi i kto "był pierwszy z karą śmierci" dla Polski oraz w zatrzymaniu gen. Gromosława Czempińskiego.

Prezes Kaczyński znany od pewnego czasu ze słabej pamięci, zapomniał, że razem z bratem prezydentem (on przez telefon, brat w gronie przywódców UE), podpisali Traktat Lizboński (2009 r.), który eliminuje karę śmierci z prawodawstwa unijnego. Profesor prawa, Piotr Kruszyński, komentując najnowsze żądania prezesa Kaczyńskiego stwierdził, że gdyby Polska przywróciła karę śmierci, zostałaby wyrzucona z Europy i stałaby się "pariasem Europy". Profesor Kruszyński wyjaśnił wszystkim zainteresowanym, że nasz kraj podpisał Europejską Konwencję Praw Człowieka (EKPC) i Traktat Lizboński, które "kategorycznie zabraniają stosowania kary śmierci". Prezes, jak wiadomo, ma swoje zdanie o prawach, które nie są jego.

Czytaj: Prawo i Sprawiedliwość chce przywrócenia kary śmierci

Zdziwiony i zaskoczony profesor Piotr Kruszyński powiedział kilka dni temu w TVN24, że się zastanawia, "o czym my w ogóle mówimy. Oczywiście można dyskutować na temat tego, czy kara śmierci powinna być, czy nie, ale to dyskusja - biorąc pod uwagę stan prawny - na zasadzie "co pan sądzi o księżycu" - mówił z nutą ironii, prawnik. Mówmy konkretnie i uściślijmy: PiS chce przywrócenia kary śmierci "za szczególnie drastyczne zabójstwa". Ale to bez znaczenia. Polska nie ma takiej możliwości.

Prof. Piotr Kruszyński przypomniał, że Polska w 1992 roku ratyfikowała Europejską Konwencję Praw Człowieka, "która jednoznacznie zakazuje kary śmierci". Drugim aktem prawnym, który nas obowiązuje jest Traktat Lizboński z 2009 roku. "Na mocy Traktatu Lizbońskiego, Unia Europejska również stała się sygnatariuszem EKPC. Więc Polska podwójnie nie może wprowadzić kary śmierci" ? akcentował profesor. Rozważając zgłoszone przez prezesa wnioski w sprawie kary śmierci, które niebawem mają trafić w projekcie ustaw PiS, do Sejmu, profesor określił jako bezprzedmiotowe. Podobnie dyskusja na ten temat nie ma sensu, bo jest "całkowicie bezzasadna". "To tak, jakbyśmy się zastanawiali czy przywrócić karę chłosty, czy przywrócić sądy boże. To jest takie samo rozumowanie" - podkreślił.

(Stanisław Cybruch)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.