Facebook Google+ Twitter

Chmielaki Krasnostawskie na start!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-09-12 15:57

Wystartowały Chmielaki. Coroczne Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów, odbywające się w drugi weekend września w Krasnymstawie.

Herb miasta Krasnystaw. / Fot. Marek SzymaniakPodczas trwających w ten weekend dożynek chmielowych miasto zmieni się nie do poznania. Na ulicach pojawiają się stragany z piwem, a do dwudziestotysięcznego miasteczka napływają goście z całej Polski.

Historia

Fontanna na rynku. / Fot. Marek SzymaniakPierwsze Chmielaki odbyły się w dniach 11-12 września w 1971 roku. Początkowo miały charakter lokalny, ale od roku 1977 stały się imprezą ogólnopolską. Najczęściej trwają dwa weekendowe dni w drugim tygodniu września. To małe święto piwa pozwala spróbować smakoszom złocistego trunku wielu jego marek i rodzajów w jednym miejscu oraz wziąć udział w Konsumenckim Konkursie Piw. Celebracja odbywa się na ulicach miasta, występy artystyczne w amfiteatrze nad rzeką. Imprezie towarzyszą koncerty polskich i zagranicznych artystów, w tym przegląd kapel ludowych oraz występy kabaretów. Podczas każdych Chmielaków mają miejsce lokalne wybory miss.

Program

Kamienice na rynku. / Fot. Marek SzymaniakW latach ubiegłych do miasta zaproszono wielu znanych artystów. W krasnostawskim amfiteatrze wystąpili między innymi Monika Brodka, Paweł Kukiz, zespół IRA czy światowa gwiazda muzyki pop In-Grid. W tym roku organizatorzy także nie zawiedli. Na deskach krasnostawskiej sceny zagoszczą zespoły wszelkich nurtów muzycznych. Piątkowej nocy będzie to muzyka disco-polo wystąpią m.in. Skaner i Boys. W sobotę standardowo odbędzie się tzw. Kamienice na rynku. / Fot. Marek SzymaniakChmiel Rock, na którym zagrają Coffins i TSA. Święto piwa zakończy niedzielna Gala Chmielakowa. Organizatorzy zapowiedzieli występy kabaretowe, wybory miss Chmielaków i koncert Dody. Całość zakończy się pokazem sztucznych ogni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.09.2008 17:02

wreszcie coś o rodzinnym mieście ;) zapraszam na piwko! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.