Facebook Google+ Twitter

"Choć na głowie lok...", czyli Klatka wariatek w Teatrze Komedia

"Choć na głowie lok, pod suknią szok!" - tym refrenem już w pierwszych minutach zaskakuje sztuka Poireta pt. La Cage Aux Folles" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Przezabawna rzecz o transwestytach, homo i biednych w ich obliczu hetero.

 / Fot. Materiały prasoweKurtyna idzie w górę i na scenie pojawia się miły dla oka widok - siedem przepięknych, niesamowicie zgrabnych tancerek-wokalistek w kusych błyszczących sukienkach i szpilkach. Sceneria, barwy, muzyka... spektakl rodem z Moulin Rouge. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że tancerki to... mężczyźni!

"Klatka wariatek" jest szalenie zabawnym komediowym musicalem. W bardzo przystępny sposób sztuka obrazuje życie drag queens i homoseksualistów, będących gwiazdami francuskiej sceny rozrywkowej. Jacek Bończyk wciela się w rolę właściciela klubu, który skupia te mniejszości. Obok licznych przedstawień, których przygotowanie zaprząta mu głowę, staje przed dużym problemem, jakim jest ożenek pierworodnego syna (Kamil Kula i jego nieziemski wokal). Orientacja syna nie stanowi klucza sytuacji. Dramat pojawia się w chwili, kiedy postać grana przez Bończyka ma za zadanie poznać rodziców swojej przyszłej synowej.

Ciekawa, ale niezbyt rozbudowana fabuła, przeplatana jest genialnymi występami wokalnymi oraz tanecznymi poszczególnych aktorów. Tubalny głos Tucholskiego i jego bezbłędne oddanie charakteru homoseksualnego Alberta, będącego największą gwiazdą klubu postaci Bończyka i jednocześnie jego partnerem, robią wrażenie. Zespół tancerzy, którzy swoimi ruchami spokojnie wprawiliby kobiety w liczne kompleksy, wykonał kawał dobrej pracy wyginając się przez ponad 2h na scenie. Piotr Zelt, grający ojca przyszłej panny młodej, wykazuje brak jakiejkolwiek tolerancji w stosunku do homoseksualistów, a pod koniec sam pląsa w stroju przypominającym baletowe tutu. Na deser kamerdyner (Wojciech Kalarus), który do tego stopnia przeszedł na damską stronę mocy, że w płaskim obuwiu czuje się jak na szczudłach i tak też w nich chodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.