Facebook Google+ Twitter

Chodorkowski nie wyjdzie na wolność, bo dostał dwie cytryny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-22 11:04

Sąd w mieście Czyta na rosyjskim Dalekim Wschodzie odrzucił wniosek o przedterminowe wypuszczenie na wolność Michaiła Chodorkowskiego. Przeciwko zwolnieniu z więzienia byłego szefa firmy Jukos wystąpili przedstawiciele prokuratury i służby penitencjarnej.

Ci ostatni argumentowali, że Chodorkowski w trakcie przebywania w areszcie śledczym i kolonii karnej był 5-krotnie był karany za łamanie przepisów więziennych. Jako przewinienie potraktowano na przykład fakt, ze pił herbatę z innym skazanym w niewłaściwym miejscu czy to, że dostał dwie cytryny nie zadeklarowane w więziennej przesyłce. Adwokaci zwrócili uwagę na fakt, że wszystkie te kary zostayły zaskarżone i unieważnione lub straciły ważność.

Z kolei przedstawiciel prokuratury argumentował, że Chodorkowski po wyjściu na wolność będzie przeszkadzał w prowadzeniu nowego śledztwa lub ucieknie za granicę.

W ramach nowego śledztwa Michaił Chodorkowski i jego partner biznesowy Płaton Lebiediew są oskarżani o pranie brudnych pieniędzy w latach 1998-2004.

Chodorowski to znany biznesmen, filantrop i zarazem krytyk polityki Kremla. Część komentatorów, szczególnie na Zachodzie, jest zdania, że jego problemy z prawem to właśnie efekt krytykowania polityki poprzedniego prezydenta Rosji Władimira Putina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.